Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

(...) Sześćdziesięcioparoletni komiwojażer, od 34 lat pracuje w jednej firmie. Ma coraz mniej sił, coraz mniej przywozi zamówień, cierpi też na zaburzenia psychiczne (halucynacje będace jednoczesnie retrospekcjami), toteż najpierw przestaje otrzymywać stałą, niezależną od prowizji pensję, a następnie zostaje zwolniony z pracy. Jego zycie jest pasmem okrutnych rozczarowań. Marzył, bo zostać wspaniałym, szanowanym i lubianym przez wszystkich komiwojażerem, ale nic z tego nie wyszło (...). Jeszcze większym rozczarowaniem jest życiowa klęska jego ukochanego syna Biffa, którego od małego upewniał że jest kimś wyjątkowym. Przełomowym momentem w życiu Biffa był dzień, gdy po niezdanej maturze pojechał bez uprzedzenia do ojca i zastał go w pokoju z kochanką. Willy jest przekonany, że Biff nie robi kariery z zemsty za tamto rozczarowanie. Gdy po latach syn wraca do domu i wspólnie z bratem planuje rozkręcenie nowego interesu, Loman czepia się tej myśli jak ostatniej deski ratunku. Niestety Biff ponosi druzgocącą klęskę. Zrozpaczony ojciec powraca do trapiących go od dłuższego czasu mysli samobójczych. Ginie, świadomie rozbijając samochód i pozorując wypadek. Liczy na to, że jego rodzinie zostanie wypłacone 20 tysięcy dolarów odszkodowania, które pozwolą Biffowi zacząć od nowa. Przez całe życie żył złudzeniami, marzeniami, nie wiedząc, kim jest naprawdę i kim naprawdę są jego najbliżsi.
źródło: Dariusz Kosiński,
Słownik postaci dramatycznych, Kraków 1999

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Śmierć komiwojażera (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Śmierć komiwojażera.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Śmierć komiwojażera (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Śmierć komiwojażera (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Śmierć komiwojażera (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Śmierć komiwojażera (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

Romeo i Julia - spektakl Teatr Studio
"Romeo i Julia" - miłość na deskorolkach w spektaklu Teatru Studio Warszawa

Michał Zadara inscenizuje "Romea i Julię", zderzając kanoniczny dramat z dzisiejszymi realiami.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.