Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś ta niezwykła komedia z dreszczykiem przenoszona jest na deski teatru Emiliana Kamińskiego. Zapowiada się prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera, horroru i angielskiej komedii.

Mały angielski pensjonat na peryferiach miasta. Dystyngowana starsza pani i jej przesympatyczna córka zachwycają manierami i urokiem osobistym, dlatego nikt nie podejrzewa w jaki sposób urozmaicają sobie życie. W spokojnym pensjonacie co rusz zjawiają się tajemniczy goście, mający niejedno na sumieniu. Pojawiają się niewyjaśnione zaginięcia z upiorną zagadką w tle i odwieczne pytanie, czy istnieje morderstwo doskonałe? Teatralna iluzja, surrealistyczna przestrzeń i kolejne pytanie, - kto jest winny i co się stało z ofiarą? „Upiór w kuchni” to zabójcze niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy.

Reżyserii spektaklu podjął się ponownie w Kamienicy Tomasz Sapryk. W roli głównej zobaczyć  będzie można Marię Pakulnis, a obok niej Andżelikę Piechowiak. Na scenie wystąpią również: Krzysztof Kiersznowski, Mirosław Zbrojewicz, Sebastian Konrad, Jerzy Bończak, Michał Piela w dublurze z Maciejem Wierzbickim oraz Sławomir Orzechowski.

Autor: Janusz Majewski

Reżyseria: Tomasz Sapryk

Scenografia: Witek Stefaniak

Muzyka: Igor Przebindowski

Kostiumy: Aneta Suskiewicz

Charakteryzacja: Izabela Jahnz-Zuba

Produkcja: Teatr Kamienica/Agencja Palma

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Upiór w kuchni (Teatr Kamienica, Warszawa): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Tomasz Sapryk Tomasz Sapryk Reżyser

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Upiór w kuchni.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Upiór w kuchni (Teatr Kamienica, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Upiór w kuchni (Teatr Kamienica, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Upiór w kuchni (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Upiór w kuchni (Teatr Kamienica, Warszawa).
Ostatnio czytane
Wielki powrót Wielkiego Szu
Wielki powrót Wielkiego Szu Warszawa

Szaleństwo i namiętności. Wszystko to w secesyjnej scenerii serca przedwojennej Warszawy, przy ulicy Foksal 19. Czego jeszcze możemy spodziewać się po spektaklu?

"Cement" - długo oczekiwana premiera
"Cement" - długo oczekiwana premiera

Müller wykorzystał nachalnie ideologiczną powieść Gładkowa do zbudowania dramatu o tym, jak rewolucja pod maską wyzwolenia z biedy i ucisku dokonuje zemsty na wszystkich, których uważa za swoich wrogów.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!