Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego jest jednym z najważniejszych dwudziestowiecznych polskich utworów dramatycznych. Dowodem tego jest fakt, że od 1901 roku inscenizowano je już blisko 200 razy – w teatrach dramatycznych, Teatrze Telewizji, Teatrze Polskiego Radia.

Każda kolejna inscenizacja "Wesela" wywołuje dyskusje o tym kiedy, jak i czy w ogóle wystawiać dramat Wyspiańskiego. Nie mamy wątpliwości, że wystawiać należy i warto. Nie dla honoru domu, ale z potrzeby ożywiania najznakomitszych tekstów polskiej kultury, nie tylko dla podtrzymania tradycji, ale dla nadawania znakomitemu dziełu Wyspiańskiego nowych znaczeń, bo między realnością a poezją tego dramatu toczy się nieustająca dyskusja o nas samych.

W Teatrze Polskim w Warszawie wystawiono "Wesele" czterokrotnie – sięgali po nie znakomici reżyserzy: Aleksander Węgierko w latach dwudziestych, Jerzy Rakowiecki w 1961 roku i dwukrotnie Kazimierz Dejmek w roku 1984 i 1991. Premiera spektaklu w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego odbędzie się w 102 rocznicę otwarcia Teatru Polskiego w Warszawie.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wesele (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Marcin Kwaśny Marcin Kwaśny Poeta/ Rycerz
Jarosław Gajewski Jarosław Gajewski Dziennikarz/ Stańczyk
Szymon Kuśmider Szymon Kuśmider Pan Młody/ Hetman
Andrzej Seweryn Andrzej Seweryn Gospodarz/ Wernyhora
Piotr Cyrwus Piotr Cyrwus Czepiec/ Upiór
Lidia Sadowa Lidia Sadowa Panna Młoda
Natalia Sikora Natalia Sikora Rachela
Paweł Krucz Paweł Krucz Jasiek
Ewa Makomska Ewa Makomska Maryna

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wesele.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wesele (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wesele (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wesele (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wesele (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).
  • Wesele [0]
    pszczoła
    2015-03-23 15:10:21
    Spektakl , przemyślany , ciekawie zrobiony , lasery ok, muzyka też w konwencji, ale wykonawcy........... Racheli nie było -a to jest taka świetna postać, Poeta żaden , Gospodarz -trąci amatorszczyzną. W tym teatrze jest jeszcze paru aktorów którzy by to pociągnęli.
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Wojewódzki po raz setny na scenie Teatru 6. piętro
Wojewódzki po raz setny na scenie Teatru 6. piętro Warszawa

Dziennikarz i showman, grający główną rolę w tym przedstawieniu stał się jednym z największych odkryć aktorskich mijającego roku.

"Justyna, siostra mojej" w Teatrze Academia
"Justyna, siostra mojej" w Teatrze Academia Warszawa

Teatr Academia w nowym sezonie artystycznym zaprasza na najbliższe spektakle "Justyny, siostry mojej", 17 i 18 września o godz. 19:00.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!