Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Jan Szurmiej choreograf i reżyser z właściwą sobie wrażliwością i dla tej wrażliwości stosownym taktem wymyślił widowisko oparte na tekstach piosenek Agnieszki Osieckiej tytułując je „Wielka Woda”. Dwadzieścia cztery piosenki wybrane przez Szurmieja oddają wiele cech dla niej szczególnych. Delikatność, otwartość na drugiego człowieka i na sprawy dziejące się dookoła duszy. Zwracają uwagę na jej mądrość i przenikliwość artystyczną. Są wesołe i smutne. Jednocześnie wywołują zastanowienie, to piosenki pełne mądrej i  optymistycznej refleksji.

Do wierszy Osieckiej muzykę napisało wielu tak znanych kompozytorów jak Katarzyna Gärtner, Seweryn Krajewski, Andrzej Zieliński, Zygmunt Konieczny i Jerzy Satanowski. Wiele z nich stało się znanymi i lubianymi przebojami (m.in. „Wielka woda”, „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Nie całuj mnie pierwsza”, „Damą być”).

Szurmiej wraz z zespołem Rampy znalazł najwłaściwszą tonację w jakiej powinno się prezentować Agnieszkę Osiecką. Niepotrzebna jest fabuła ani opowieść, na której opierałby się spektakl. Wybór piosenek, sposób prezentacji, kolejność ich wykonania świadczą o tym, że Szurmiej znał Osiecką, że ją rozumiał i poprzez swoją wiedzę i emocje potrafił pokazać szacunek do niej, a także miłość do jej poezji. Do piosenek Agnieszki dołączył jeszcze wiersz Wojciecha Młynarskiego „Poetka znikła w oddali...” o jej twórczej samotności i tekst „Łatwopalni” Jacka Cygana pełen pięknych i trafnych metafor odnoszących się do delikatności jej artystycznej natury.

Trzy Agnieszki - Młoda, Średnia i Najstarsza to kolejne etapy jej życia i twórczości. Trzy Agnieszki grają trzy znakomite aktorki - Olga Bończyk, Katarzyna Kozak i Dominika Łakomska. Te trzy role nadają spektaklowi właściwy Osieckiej klimat. W każdej z tych „epok” znalazły się piosenki wesołe, mądre, lekkie i refleksyjne, bo taka zapewne była ich autorka. Klamrą łączącą wszystkie te elementy jest postać Mistrza Ceremonii. 
 
 

 

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wielka woda.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wielka woda (Teatr Rampa, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wielka woda (Teatr Rampa, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wielka woda (Teatr Rampa, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wielka woda (Teatr Rampa, Warszawa).
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

A mi to rybka!
"A mi to rybka!" - nowa premiera w warszawskim Teatrze Capitol [FOTO] Warszawa

Spektakl powstał na podstawie tekstu Francisa Vebera - uznanego dramaturga, reżysera i scenarzysty.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.