Spektakle, przedstawienia
plakatc0d66e54ed35492f0f41746188369208.jpg

Wiera Gran Autor sztuki: Anna Burzyńska

Ocena: 5

Bilety na spektakl

Kup bilety na Wiera Gran. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

Spektakl, to kolejna ( po „Tango Notturno”) próba analizy psychologicznej artystki z dawnych lat, tym razem Wiery Gran, śpiewaczki, wielkiej choć zapomnianej gwiazdy estrady.

Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała m. in. z Edith Piaf, Charles’em Aznavourem, Jacques'em Brelem w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była również niezwykłą kobietą – piękną, pełną pasji i życia. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość swojego życia zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.
Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

Ten kameralny spektakl, grany w Piwnicy Warsza, przenosi widza zarówno do nowojorskiej Carnegie Hall, koncertowych sal w Paryżu, Tel Awiwie , jak i do kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie niegdyś koncertowała Wiera Gran.

Na scenie obok Justyny Sieńczyłło występuje Paweł Burczyk, który wcielając się w różne postaci z życia artystki dopełnia fabułę spektaklu.

Jak mówi autorka Anna Burzyńska: „Fakty historyczne stały się tylko tłem fabuły dramatu, znacznie bardziej zainteresował mnie bowiem portret psychologiczny kobiety, która przez większość swojego życia przebywała  w przerażającym więzieniu własnych obsesji i lęków. Bo chociaż została sądownie oczyszczona ze wszystkich zarzutów, to przylgnęła do niej opinia zdrajczyni i kolaborantki, bez wyraźnych powodów rozpowszechniana latami przez jej przeciwników.”

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Kamienica, Al. Solidarności 93, Warszawa
    sobota, 11 lutego: 16:30, 19:00 (ScenaElitarna)

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Wiera Gran (1)

Fot. Rafał Latoszek

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Barbara Sass Barbara Sass Reżyser
Anna Burzyńska Anna Burzyńska Scenariusz
Wojcich  Stefaniak Wojcich Stefaniak Scenografia

Obsada spektaklu

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).
Polecamy
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

teatr online - Spiskowcy
Kultura Na Widoku: spektakle teatralne za darmo w sieci [WIDEO]

W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które można już bezpłatnie i legalnie oglądać w sieci.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.