Spektakle, przedstawienia
plakatc0d66e54ed35492f0f41746188369208.jpg

Wiera Gran Autor sztuki: Anna Burzyńska

Ocena:

Bilety na spektakl

Kup bilety na Wiera Gran. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

Spektakl, to kolejna ( po „Tango Notturno”) próba analizy psychologicznej artystki z dawnych lat, tym razem Wiery Gran, śpiewaczki, wielkiej choć zapomnianej gwiazdy estrady.

Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała m. in. z Edith Piaf, Charles’em Aznavourem, Jacques'em Brelem w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była również niezwykłą kobietą – piękną, pełną pasji i życia. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość swojego życia zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.
Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

Ten kameralny spektakl, grany w Piwnicy Warsza, przenosi widza zarówno do nowojorskiej Carnegie Hall, koncertowych sal w Paryżu, Tel Awiwie , jak i do kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie niegdyś koncertowała Wiera Gran.

Na scenie obok Justyny Sieńczyłło występuje Paweł Burczyk, który wcielając się w różne postaci z życia artystki dopełnia fabułę spektaklu.

Jak mówi autorka Anna Burzyńska: „Fakty historyczne stały się tylko tłem fabuły dramatu, znacznie bardziej zainteresował mnie bowiem portret psychologiczny kobiety, która przez większość swojego życia przebywała  w przerażającym więzieniu własnych obsesji i lęków. Bo chociaż została sądownie oczyszczona ze wszystkich zarzutów, to przylgnęła do niej opinia zdrajczyni i kolaborantki, bez wyraźnych powodów rozpowszechniana latami przez jej przeciwników.”

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Wiera Gran (1)

Fot. Rafał Latoszek

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Barbara Sass Barbara Sass Reżyser
Anna Burzyńska Anna Burzyńska Scenariusz
Wojcich  Stefaniak Wojcich Stefaniak Scenografia

Obsada spektaklu

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wiera Gran (Teatr Kamienica, Warszawa).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Aktor nominowany do Oscara zagra w spektaklu w Teatrze IMKA
Aktor nominowany do Oscara zagra w spektaklu w Teatrze IMKA Warszawa

Z okazji 100-lecia urodzin Jana Karskiego, które przypadają na rok 2014, wystawione zostanie sceniczne czytanie sztuki pt. "Remember This: Walking with Jan Karski" z udziałem amerykańskiego aktora Davida Strathairna.

Ciało/Umysł - nadchodzi 15. edycja jednego z najważniejszych festiwali tańca w Polsce
Ciało/Umysł - nadchodzi 15. edycja jednego z najważniejszych festiwali tańca w Polsce

Twórcy festiwalu podkreślają, że od samego początku to wydarzenie nie tylko dla miłośników i znawców tańca współczesnego.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!