Spektakle, przedstawienia
wodzirej2e4abce3491499eaf2c6e02f8bff80ea.jpg

Wodzirej Autor sztuki: Inspirowane scenariuszem Feliksa Falka

Ocena:

Opis spektaklu

Wyobraź sobie swoje życie za pięć lat. Jak chciałbyś, żeby wyglądało? Gdzie będziesz wtedy mieszkał? Z kim? Ile zarabiał? Dla kogo pracował? Jakim samochodem jeździł? Jak będzie wyglądała twoja rodzina? Nie ograniczaj się. Bądź ze sobą szczery. Jak naprawdę chciałbyś żyć?

Nie ma znaczenia, czy jesteś z Warszawy, Dzierżoniowa czy Nowego Jorku. Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, czy pochodzisz z zamożnej rodziny czy z biednej. Jeśli naprawdę wiesz, co chcesz osiągnąć, czego pragniesz, jeśli jesteś świadomy swoich marzeń, możesz zmienić swoje życie.

Przedstawienie WODZIREJ to adaptacja scenariusza kultowego filmu Feliksa Falka z 1978 roku. Lutek Danielak, tytułowy wodzirej, za wszelką cenę dążył w nim do poprowadzenia prestiżowej imprezy mogącej odmienić jego dotychczasową karierę i całe życie. W filmie Falka marzenie szybko przeradza się w obsesję. Dążąc do osiągnięcia celu, Lutek nie cofa się przed popełnieniem największych świństw.

Spektakl przenosi historię Lutka do współczesnej rzeczywistości. Prowadząc przewrotny dialog z filmem, ponawia pytania o to, czym dzisiaj jest sukces – dlaczego jednym ludziom przychodzi on łatwiej niż innym, jak go osiągnąć, jaka jest jego cena i czy podlega ona negocjacji.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wodzirej (Teatr IMKA, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wodzirej.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wodzirej (Teatr IMKA, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wodzirej (Teatr IMKA, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wodzirej (Teatr IMKA, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wodzirej (Teatr IMKA, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

Deadline - spektakl
"Deadline" - tragikomedia korporacyjna w Teatrze WARSawy Warszawa

Premiera spektaklu już 12 marca 2019.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.