Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Wściekły byk” to muzyczno-teatralna opowieść o zawodowym bokserze, inspirowana postacią Jake'a La Motty, bohatera filmu Martina Scorsese pod tym samym tytułem. Spektakl nie jest jednak teatralną kopią filmu, a jedynie czerpać będzie z idei dzieła, nada epicki wymiar i przedstawi surowy portret człowieka, który nie potrafi poradzić sobie z własnym charakterem i dla którego ring stał się imitacją życia.

Opowieść ta zawiera analogię do współczesnego sportu i świata polskiego zawodowego boksu. W spektaklu nie padają nazwiska lecz w sposób właściwy dla formy teatralnej rysowany jest portret głównego bohatera, w którym Widzowie będą mogli doszukać się podobieństw do Jake'a La Motty, Rocky'ego oraz polskich herosów boksu. Będzie to obraz boksera obdarzonego niebywałym talentem i siłą charakteru, a jednocześnie nie umiejącego poradzić sobie ze swoim sukcesem, pieniędzmi i życiem prywatnym.

Zamierzeniem reżysera jest przedstawienie romantycznej i awanturniczej historii opowiadanej z punktu widzenia starzejącego się giganta boksu, który wspomina swoje „przeboksowane” życie i którego alter-ego jest młody aktor-bokser, rzucający się w wir nowych walk na ringu i w życiu. Stary Bokser jak antyczny chór, lub demoniczno-zagadkowy Joel Grey w musicalu "Cabaret" komentuje czasem cynicznie, czasem brutalnie a jeszcze czasem odrobinę lirycznie poczynania bohatera. Może sobie na to pozwolić, bo to przecież również jego opowieść. Historia toczy się za jego plecami, cyklem scen i obrazów na tle i w ringu (stanowiącego główną oś scenograficzną), który jest główną areną na której odbywają się walki bokserskie oraz sceny rodzajowe. Reżyserowane walki, świetna muzyka i teksty piosenek, atmosfera bokserskiego show stanowi o wyjątkowym charakterze spektaklu.

 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Wściekły byk (Teatr Rampa, Warszawa): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wściekły byk.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wściekły byk (Teatr Rampa, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wściekły byk (Teatr Rampa, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wściekły byk (Teatr Rampa, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wściekły byk (Teatr Rampa, Warszawa).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Warsztaty w Teatrze Imka - aktorstwo dla każdego
Warsztaty w Teatrze Imka - aktorstwo dla każdego Warszawa

Od listopada w Teatrze IMKA organizowane będą ciekawe i bardzo profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez Oskara Hamerskiego.

Czarnoskóra aktorka zagra Kopciuszka [ZDJĘCIA]
Czarnoskóra aktorka zagra Kopciuszka [ZDJĘCIA]

Keke Palmer pierwszą Afroamerykanką, która wcieli się w rolę baśniowej księżniczki w broadwayowskim musicalu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!