Spektakle, przedstawienia
wyspy2638a7393cb17e22a4e7037de8663ced.jpg

Wyspy

Ocena:

Opis spektaklu

JĘZYK RUCH DŹWIĘK OBRAZ INFORMACJA WIEDZA – Teatr Nowy zaprasza na nowy spektakl austriackiej aktorki, reżyserki i pieśniarki Renate Jett, od lat współpracującej z Krzysztofem Warlikowskim.  Bilety w cenach 40/25 złotych do kupienia w kasie teatru przy ul. Madalińskiego 10/16.

„Wyspy” to trzyczęściowy projekt teatralny. Pierwsza część z udziałem Renate Jett i Szymona Czackiego inspirowana jest powieścią Michela Houellebecqa „Możliwość wyspy” i jego futurystyczną wizją relacji międzyludzkich.

Druga to taneczna improwizacja Tomasza Bazana inspirowana życiem i dziennikami wielkiego tancerza Wacława Niżyńskiego, przez jednych uważanego za szaleńca, przez innych za demiurga wykraczającego poza swoją epokę.

Ostatnia część to czerpiący z bogactwa nauki, parapsychologii i prastarej wiedzy o świecie dyskurs prowadzony przez Bartłomieja Topę.

RENATE JETT – od 2000 roku reżyseruje spektakle m.in. w Stuttgarcie, Maputo w Mozambiku i Atenach. Wyspy to pierwszy spektakl w reżyserii Renate Jett realizowany w Polsce.

Aktorstwo studiowała w Wiedniu i Los Angeles. Była członkiem wiedeńskiego teatru Der Kreis kierowanego przez George’a Tabori.

Od kilku lat związana jest z teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, zagrała Kalibana w “Burzy”, za tę rolę otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszej aktorki. Wykonała pamiętny monolog oraz piosenki w “Oczyszczonych”, zagrała także w “Śnie nocy letniej”, “Dybuku”, “Ifigenii w Taurydzie”, “Parsifalu”, “Tramwaju” oraz “(A)polonii”.

Ludzki klon opuszcza swoją samotnię. Wędruje w poszukiwaniu miłości przez świat czasów ostatecznych. Jego historia inspirowana jest powieścią „Możliwość wyspy“ Michela Houellebecqa.

Tancerz poszukuje istoty Boga. Wyraża swoją duszę zainspirowany „Dziennikami’ Wacława Niżyńskiego.

Żeglarz kosmosu obserwuje ziemię z oddalenia. Dzieli się swymi odkryciami i wiedzą.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wyspy (Nowy Teatr, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Renate Jett Renate Jett Reżyser
Renate Jett Renate Jett Scenariusz
Philine Rinnert Philine Rinnert Scenografia

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wyspy.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wyspy (Nowy Teatr, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wyspy (Nowy Teatr, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wyspy (Nowy Teatr, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wyspy (Nowy Teatr, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Mam poczucie tymczasowości i powierzchowności [WYWIAD]
Mam poczucie tymczasowości i powierzchowności [WYWIAD]

Boimy się asymetrii, dysharmonii, zniekształcenia, niewygody w ciele, nie akceptujemy siebie i swojego ciała. Musimy być idealni, żeby żyć idealnie, pracować idealnie, mijać życie idealnie.

Kariera czeka za drzwiami - rozmowa z  Eduardo Guerrero, tancerzem flamenco
Kariera czeka za drzwiami - rozmowa z Eduardo Guerrero, tancerzem flamenco

6-letni chłopiec codziennie czeka na kuzynkę przed szkołą tańca. Któregoś dnia, zaintrygowany, wchodzi do środka i... rozpoczyna się wielka kariera Eduardo Guerrero - tancerza flamenco, choreografa i reżysera. Przeczytaj nasz wywiad z artystą!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!