Teatr
Festiwal Zawirowania 2020: Kudoku / Daniele Ninarello

Festiwal Zawirowania 2020: Kudoku / Daniele Ninarello

  • 2020-10-20, , godzina 19:00
  • 40zł
  • pin Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa

Opis

Daniele Ninarello KUDOKU

Kompozytor Dan Kinzelman i choreograf Daniele Ninarello po raz pierwszy oddają się eksploracji wspólnego tematu. Badają przestrzeń, w której ciało jako byt fizyczny i akustyczny porusza się i przeobraża. Jest ono czymś tymczasowym, niestałym, walczy o przetrwanie. Dan Kinzelman wykonuje improwizowane fragmenty muzyczne, które są mieszanką syntezatora, szumu, sprzężeń, a także dźwięków saksofonu i jego głosu. To wszystko, by stworzyć złożone i wielowarstwowe struktury za pomocą loopera. W swej kompozycji choreograficznej Daniele Ninarello nie tylko wykorzystuje bliską mu metodę improwizacji, ale także pozostaje w ciągłym dialogu ze środowiskiem akustycznym i informacjami, jakie z niego docierają, aby odnaleźć niewidzialne więzi, które łączą ciało i przestrzeń. Eksperymentowanie z dźwiękiem i z ciałem jest zatem wyjaśnieniem elementów percepcyjnych, które uwidaczniają ewolucję ludzkiej postaci. Coś wewnątrz ciała nieustannie wibruje, jest niczym zagrożenie, chaos, wewnętrzny szum złożony z blizn i myśli. To dotyczy każdego z nas. Jedynie taniec może stopniowo sprawić, że ślady te będą obecne tu i teraz. Może pomóc nam oczyścić spojrzenie, znaleźć spokój. To jak prawdziwa fizyczna mantra mająca na celu odkrycie ciągłości, niema granica odpowiednio niespętanych myśli.

Choreografia i taniec: Daniele Ninarello
Muzyka na żywo: Dan Kinzelman (saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne, elektrofony)
Konsultacje dramaturgiczne: Carlotta Scioldo
Produkcja: Codeduomo i Novara Jazz (kurator: Enrico Bettinello)
Wsparcia udzielili: CSC Centro per la Scena Contemporanea w Bassano del Grappa, Fondazione Piemonte dal Vivo | Lavanderia a Vapore, Rezydencja CAOS-Terni (przy wsparciu Indisciplinarte oraz Associazione Demetra), Fabbrica Europa
Zdjęcie: Andrea Macchia
Premiera: 17 i 18 czerwca 2016

fot. materiały organizatora

Polecamy
Ostatnio dodane
Ludwik Flaszen
Nie żyje Ludwik Flaszen, współzałożyciel Teatru Laboratorium

Krytyk literacki i teatralny zmarł w Paryżu w wieku 90 lat.

Kochane PieniąÅźki - Capitol Warszawa
"Kochane Pieniążki" - gwiazdy w kryminalnej farsie w warszawskim Teatrze Capitol Warszawa

Premiera spektaklu jest zaplanowana na 27 października 2020.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.