Teatr
"MaminSzymek" Szymona Majewskiego - próba prasowa

"MaminSzymek" Szymona Majewskiego - próba prasowa

  • 2019-04-11
  • Teatr Polonia, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 10.

fot. Dorota Łojewska

Opis

Relacja Matki z Synem, PRL w tle, wojsko, szkoła i punk rock. Och-Cafe Teatr zaprasza na premierę spektaklu MAMINSZYMEK Szymona Majewskiego, która odbędzie się 13 kwietnia. 

MaminSzymek to kolejne – po monologu One Mąż Show– nadzwyczajne spotkanie Szymona Majewskiego z publicznością. Dostajemy osobisty, wyjątkowy tekst – tym razem opisujący relacje z Jego ukochaną Mamą. Jest to rodzaj intymnego, ale też pełnego humoru i inteligencji pożegnania. Możemy się tylko domyślać, co to znaczy być matką Szymona Majewskiego, ale ta opowieść i tak zapewne przerośnie nasze najśmielsze wyobrażenia. MaminSzymekporusza wiele naszych wspólnych spraw. Relacja Matki z Synem, PRL w tle, wojsko, szkoła i punk rock. A wszystko zapośredniczone tuż obok Och-Teatru, na warszawskiej Ochocie, gdzie wychowywał się Szymon Majewski. Wszystkie historie wydarzyły się naprawdę, choć niektórym trudno będzie uwierzyć.

– Napisałem MaminSzymka, bo chciałem podziękować Mojej Mamie za trudny i znoje wychowania taka gagatka jak ja. W PRL-u z takim nygusem nie było łatwo, ponieważ ubierałem się jak fircyk, byłem wiercipiętą, leniem i wałkoniem. Mama miała ze mną nie lada przeboje. MaminSzymekto spóźnione wypracowanie na temat: „Portret Matki i syna. Próba analizy ich postaw wobec zwycięstw i porażek” – powiedział Szymon Majewski.

Premiera:13 kwietnia 2019roku
Na kolejne spektakle zapraszamy 14, 16 i 22 kwietnia oraz 25 maja.

ip

Ostatnio dodane
Teraz kaÅźdy z Was jest Rzeczpospolitą
"Teraz każdy z Was jest Rzeczpospolitą" - 52 sceny z pytaniami o Polskę kiedyś i dziś [FOTO]

Spektakl jest koprodukcją Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.