Teatr
Premiera spektaklu "Nina" z Małgorzatą Foremniak

Premiera spektaklu "Nina" z Małgorzatą Foremniak

  • 2019-04-28
  • 90-120 zł
  • Studio Buffo, Warszawa

Opis

"NINA” oczaruje widzów Studio Buffo.

Małgorzata Foremniak gra niezwykłą kobietę, a właściwie nadkobietę, bo uświadamia mężczyznom schematy ich myślenia i to, iż posługują się swoimi wyobrażeniami, a nie tym, co istnieje realnie na świecie, co tworzy się między ludźmi.

Gerard (Krzysztof Wieszczek) to paryski bon vivant. Ubóstwia kobiety a kobiety ubóstwiają jego. Prowadzi życie, o jakim marzą mniej atrakcyjni mężczyźni. Równoległe romansowanie z mężatkami jest niezmiernie ekscytujące, wiąże się jednak ze sporym ryzykiem i wieloma komplikacjami. Można się na przykład zbytnio zaangażować. Gerard czuje się przytłoczony i postanawia zerwać z Niną, której wizyty właśnie oczekuje w swojej garsonierze. Tymczasem mąż Niny Adolphe (Paweł Królikowski) odkrywa, że żona go zdradza i postanawia zlikwidować rywala. Planuje zbrodnię. Ale czy zakatarzony finansista jest aby najlepszym materiałem na mordercę? Tego dnia strzały padną nie jeden raz. Jednak cokolwiek zaplanowali mężczyźni to kobieta zadecyduje o biegu wydarzeń. Gdzie diabeł nie może tam babę pośle, a baba pośle w diabły wszystkich, którzy staną jej na drodze do miłości.

Kiedy w mieszkaniu Gerarda słychać dzwonek do drzwi nigdy nie wiadomo, czego ani kogo można się spodziewać. Ale najbardziej nieprzewidywalna okazuje się być sama Nina.  

Przezabawna sztuka francuskich autorów Andre Roussina i Gabriela Arouta w doborowej obsadzie w Teatrze Buffo.

Spektakl będzie grany o godzienie 16.00 i 19.00.

Ostatnio dodane
Teraz kaÅźdy z Was jest Rzeczpospolitą
"Teraz każdy z Was jest Rzeczpospolitą" - 52 sceny z pytaniami o Polskę kiedyś i dziś [FOTO]

Spektakl jest koprodukcją Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.