Internet - Technologie

Internet mobilny na kartę czy w abonamencie? Porównanie możliwości

2018-07-27 16:13:56 | Warszawa | artykuł sponsorowany

W ofercie Orange znajdziesz zarówno Internet mobilny na kartę, jak i w abonamencie. Sprawdź, które rozwiązanie bardziej odpowiada Twoim potrzebom. Oto zestawienie ofert Orange.

Prędkość LTE

Internet mobilny Orange, zarówno w ofercie na kartę, jak i na abonament, opiera się nowoczesnej technologii LTE. Gwarantuje ona wysoką prędkość pobierania  bez limitu GB. W Strefie Internetu domowego można korzystać z internetu z pełną prędkością aż do wyczerpania 150 GB. Później uruchomiane są kolejne pakiety danych.

Aby korzystać z Internetu mobilnego LTE, musisz posiadać urządzenie obsługujące tę technologię oraz przebywać w zasięgu sieci LTE. Jak widać na mapie zasięgu https://www.orange.pl/view/mapazasiegu, Internet mobilny LTE Orange jest dostępny praktycznie na terenie całej Polski. Jeżeli jednak będziesz chciał skorzystać z Internetu mobilnego w miejscu, w którym usługa LTE nie jest dostępna, telefon automatycznie przełączy się na transmisję danych 3G lub 2G.

Wybierając Internet mobilny w Orange, poza dostępem do sieci, zyskasz również możliwość wykonywania połączeń telefonicznych oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów.

Internet mobilny na abonament

Internet mobilny dostępny w ofercie na abonament w Orange https://www.orange.pl/internet-mobilny to rozwiązanie dla osób, ceniących wygodę, które co miesiąc potrzebują takiej samej ilości danych. Orange przygotowało dwie oferty:

• Internet Mobilny Podstawowy (9,99 zł/mies.) – pakiet danych: 10 GB (w tym 0,65 GB do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej).
• Internet Mobilny Optymalny (39,99 zł/mies.) – pakiet danych: 50 GB (w tym 2,58 GB do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej).

Jeżeli w danym miesiącu wykorzystasz cały dostępny w abonamencie pakiet danych, automatycznie uruchomiony zostanie zapasowy pakiet danych 10 GB,  którego aktywacja spowoduje wzrost abonamentu o 10 zł. Po wykorzystaniu zapasowego pakietu danych w dalszym ciągu będziesz mógł korzystać z mobilnego Internetu, jednak jego prędkość zostanie ograniczona do 1 Mb/s. Podana wyżej cena abonamentów uwzględnia rabaty, które otrzymasz, jeżeli wyrazisz zgodę na e-fakturę (rabat: 5,00 zł/mies) oraz zgodę marketingową (rabat: 5,00 zł/mies). Warto pamiętać, że przy zawarciu nowej umowy doliczana jest jednorazowa opłata aktywacyjna 19,99 zł.

Internet mobilny na kartę

Internet na kartę to rozwiązanie bardziej elastyczne. Gdy potrzebujesz większej ilości danych, możesz w każdej chwili doładować konto za pomocą przelewu bankowego, kodu-zdrapki lub wydruku z terminala płatniczego. Aby korzystać z Internetu mobilnego Orange na kartę https://www.orange.pl/view/orange-free-na-karte, wystarczy kupić i zarejestrować starter Orange Free. Startery dostępne są między innymi w salonach Orange, kioskach, sklepach spożywczych czy stacjach benzynowych. Wybrać możesz jedną z dostępnych opcji:

• Starter 5zł – Na start otrzymujesz 6 GB ważnych przez 14 dni oraz 5 zł na rozmowy, SMS-y i MMS-y ważne 31 dni.
• Starter 7 zł – Na start otrzymujesz 7 GB ważnych przez 30 dni.
• Starter 20 zł – Na start otrzymujesz 7 GB ważnych przez 30 dni i 20 zł na rozmowy, SMS-y i MMS-y ważne 31 dni.

Dla użytkowników taryfy Orange Free przygotowane zostały specjalne bonusy, przyznawane w zależności od wysokości doładowania konta:
• 5 zł – bonus internetowy: 2,5 GB (ważność: 2 dni);
• 10 zł – bonus internetowy: 5 GB (ważność: 5 dni);
• 30 zł – bonus internetowy: 15 GB (ważność: 1 miesiąc);
• 50 zł – bonus internetowy: 25 GB (ważność: 3 miesiące);
• 100 zł – bonus internetowy: 50 GB (ważność: 5 miesięcy);
• 200 zł – bonus internetowy: 100 GB (ważność: 5 miesięcy).

Artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: LTE, Orange
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
poradnik internetowego surfera
Czytaj, słuchaj, ucz się tanio - poradnik internetowego surfera

Kupując w sieci można w szybki i wygodny sposób zamówić najpotrzebniejsze rzeczy, a przy okazji zaoszczędzić.

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Zobacz jakie nowości z tej okazji przygotowała firma.
20. urodziny Google. Zobacz ciekawostki o wyszukiwarce!

Zobacz, jakie nowości z tej okazji przygotowała firma!

Polecamy
Top 10 YouTube'a w 2013 roku
Top 10 YouTube'a w 2013 roku

YouTube opublikował listę 10 najczęściej odtwarzanych filmów na tym serwisie.

Najczęściej używane hasła do logowania
Najczęściej używane hasła do logowania

Do ich złamania wystarczy... 97 sekund.

Ostatnio dodane
poradnik internetowego surfera
Czytaj, słuchaj, ucz się tanio - poradnik internetowego surfera

Kupując w sieci można w szybki i wygodny sposób zamówić najpotrzebniejsze rzeczy, a przy okazji zaoszczędzić.

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Konkurs Ziaja