Sprzęt komputerowy - Technologie

Jak wybrać klawiaturę do tabletu?

2019-10-28 10:08:01 | Warszawa

Klawiatura do tabletu to funkcjonalne i bardzo przydatne rozwiązanie, które zamieni proste urządzenie w przenośny komputer. Dodatkowa klawiatura umożliwi sprawne robienie notatek, tworzenie prezentacji, projektowanie arkuszy kalkulacyjnych czy granie w gry.

Klawiatura do tabletu

Wybierając klawiaturę do tabletu, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sposób jej podłączenia. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem wśród użytkowników jest model bezprzewodowy. Ten typ klawiatury łączy się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth, co umożliwia bardzo szybkie stworzenie kompatybilnego zestawu. Klawiatura do tabletu to doskonała opcja, pozwalająca na przeobrażenie podstawowego tabletu w bardziej funkcjonalny sprzęt. 

Czy warto kupić klawiaturę do tabletu? 

Osoby, które inwestują w tablet bardzo często stają przed dylematem, czy warto kupić dodatkową klawiaturę. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli zależy nam na mobilnej pracy. Niewielkie gabaryty tabletu i klawiatury stawiają je pod względem poręczności ponad laptopami. Sprzęt jest dedykowany dla osób mobilnych, ale też studentów, uczniów i wszystkich tych, którzy swoją pracę często wykonują poza biurem. Dodatkowa klawiatura (https://www.euro.com.pl/klawiatury.bhtml) umożliwi sprawne pisanie i edycję tekstów, przygotowanie prezentacji, opracowanie arkuszy kalkulacyjnych, a nawet podstawową obróbkę zdjęć. Możliwość zabrania sprzętu wszędzie ze sobą wpływa na komfort jego użytkowania, a szybkie podpięcie klawiatury z tabletem dodatkowo podkreśla przewagę urządzenia nad klasycznym laptopem. Szeroka oferta modeli i duża rozpiętość cenowa pozwalają na idealne dopasowanie sprzętu do potrzeb użytkownika. Mocnym argumentem przemawiającym za wyborem tabletu z klawiaturą jest wysoka wydajność baterii, która wystarcza na wiele godzin płynnej pracy. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury do tabletu?

Kupując klawiaturę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób jej połączenia z tabletem. Producenci oferują wybór pomiędzy klawiaturą dedykowaną, stacjonarną oraz bezprzewodową. Ostateczna decyzja powinna być uzależniona od rodzaju wykonywanej pracy i celu urządzenia. Użytkownicy, którzy chcą stale korzystać z klawiatury, powinni wybrać sprzęt dedykowany, czyli wyprodukowany do konkretnego modelu tabletu. Specjalne etui łączące oba urządzenia daje możliwość sprawnej pracy w każdej chwili. Skórzana obudowa dodaje ponadto luksusu, co może mieć znaczenie podczas spotkań biznesowych. Powinno się wybierać sprzęt sprawdzonych i znanych producentów, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że bez problemu połączy się on z tabletem. Jakość klawiatury wyrażają również materiał i sposób jej wykonania. Warto zwrócić uwagę na rozkład klawiszy i ich siłę nacisku, co w rezultacie przełoży się na komfort pisania. Dobra klawiatura do tabletu ma ponadto opcję podświetlania, co będzie przydatne podczas pracy po zmroku. Niektóre modele zostały rozszerzone o touchpad. Wysokiej jakości sprzęt ma ponadto wbudowany panel solarny, umożliwiający ładowanie za pomocą energii słonecznej.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/TeeFarm

Słowa kluczowe: polecane, najlepsze, co kupić, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.

Hama SLIM 5HD
Wiosenny powiew nowości od Hamy - czyli power packi "SLIM 5HD"

Wraz z nadejściem wiosny do oferty Hamy dołączyły dwa nowe power packi utrzymane w optymistycznych kolorach - różowym i zielonym.

Polecamy
VIA - najbardziej energooszczędny procesor
VIA - najbardziej energooszczędny procesor

Firma VIA Technologies, Inc. zaprezentowała płytę główną VIA EPIA PX5000EG Pico-ITX z wyjątkowo energooszczędnym procesorem VIA Eden ULV 500MHz. Jest to kompaktowa, wysoce zintegrowana płyta główna będąca atrakcyjną propozycją dla projektantów systemów wbudowanych.

Laptop za złotówkę
Laptop za złotówkę

Sieć era wprowadziła do swoje oferty promocję, dzięki której można otrzymać laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 z kartą Huawei E620 za 1 zł + VAT.

Ostatnio dodane
Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.