Wiadomości - Artykuły

3 sposoby na zwiększenie wydajności w nauce

2021-10-06 14:49:18 | Warszawa

W czasie pandemii koronawirusa wiele osób przeszło na pracę oraz naukę zdalną. Ten sposób nauczania nie wszystkim przypadł do gustu, ponieważ często trudno się skoncentrować i zachować wysoką wydajność w obecności wielu „rozpraszaczy”. Istnieją jednak trzy ciekawe sposoby, które pozwolą zwiększyć zaangażowanie i poprawić efektywność nauki.

zwiększenie wydajności w nauceStwórz odpowiednie miejsce na naukę

Kluczowe znaczenie w efektywności uczenia się ma przestrzeń, którą zarezerwujemy na miejsce do tego celu. Zwykłe biurko i niewielka przestrzeń jest w zupełności wystarczająca pod jednym warunkiem. Miejsce do nauki musi się różnić od tego w którym spędzamy czas wolny. Nie może być tam rzeczy, które łatwo rozpraszają.

Jeśli tylko mamy taką możliwość to warto przygotować specjalną półkę na której znajdą się wszystkie istotne przedmioty, które służą nauce. W momencie w którym nasz umysł musi się przestawić na inny tryb pracy to po prostu przenosimy to wszystko na biurko. Nauczy nas to konkretnych zachowań i nasz mózg szybko przyzwyczai się do tego, że widząc konkretne przedmioty i przebywając w danym otoczeniu musi działać na wysokich obrotach. Pomóc mogą także słuchawki, które odgrodzą nas od hałasu dobiegającego z kuchni lub z zewnątrz.

Przygotuj plan nauki

Sporym problemem w uzyskaniu efektów z nauki są nieregularne godziny jakie poświęcamy na różne czynności z tym związane. Okazuje się, że osoby, które mają prawidłowo rozplanowany terminarz oraz mają pod ręką stoper lub zegar są w stanie trzymać się konkretnych norm czasowych. Jest to związane w dużym stopniu z właściwą motywacją. Jeśli narzucimy sobie bardzo skonkretyzowany cel w określonym przedziale czasowym to to mamy większą pewność, że zrobimy wszystko, aby ukończyć zadania do wybranej przez nas godziny. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy swobodnie zaplanować obowiązki w domu i w ten sposób inni domownicy nie przeszkadzają nam w nauce.

Uprawianie sportu sprzyja lepszej nauce

Jeśli planujemy poświęcić dużo czasu na naukę to zdecydowanie warto na początek zaplanować odpowiedni reżim treningowy. Nie znaczy to oczywiście, że powinniśmy od razu zapisać się na siłownię lub zacząć ćwiczyć konkretną dyscyplinę sportu. Można zacząć od małych i regularnych treningów, które wpłyną pozytywnie na dotlenienie naszego mózgu, a tym samym poprawi się nasza zdolność koncentracji i zapamiętywania. Aby uzyskać maksymalną efektywność z takich ćwiczeń warto po prostu porzucić bieżnię oraz matę i zacząć uprawiać sport na świeżym powietrzu. Kto wie, może bieganie stanie się naszym sposobem na życie? Sport nie bez przyczyny cieszą się coraz większą popularnością, co potwierdzają przedstawiciele takich firm jak legalny bukmacher, np. https://noblebet.pl/pl/.

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: jak sie uczyć, wydajna nauka, poradnik, noblebet.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Święto Wszytskich Świętych
Czy podczas dnia Wszystkich Świętych 2021 będą obowiązywały nowe obostrzenia?

Zobacz, co powiedział wiceminister zdrowia na temat wprowadzenia nowych obostrzeń.

Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

Polecamy
Akademia Dietetyki - konkurs
Rusza konkurs "Nauka i praktyka w zawodzie dietetyka"

Akademia Dietetyki ogłasza ogólnopolski konkursu na najciekawszy artykuł popularnonaukowy z dietetyki.

Podkarpacki Paszport Rodzinny
Podkarpacki Paszport Rodzinny - trwa rekrutacja przedszkoli do udziału w projekcie

To książeczka zawierająca 30 najciekawszych obiektów, miejsc i atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Ostatnio dodane
Święto Wszytskich Świętych
Czy podczas dnia Wszystkich Świętych 2021 będą obowiązywały nowe obostrzenia?

Zobacz, co powiedział wiceminister zdrowia na temat wprowadzenia nowych obostrzeń.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.