Wiadomości - Artykuły

Bilet przez telefon komórkowy ze SkyCash

2011-02-14 10:53:00 | Warszawa

Zarząd Transportu Miejskiego rozszerza dostępność biletów komunikacji miejskiej za pośrednictwem telefonów komórkowych. Pasażerowie - od 14 lutego – mogą kupić bilety czasowe ZTM dzięki aplikacji SkyCash w usłudze „Bilet przez telefon komórkowy”.

Telefon komórkowy ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej. Od 14 lutego pasażerowie w Warszawie mogą wybierać między dwoma sposobami telefonicznych zakupów biletów ZTM – dotychczasową usługą „Płać komórką za bilet” oraz nową – „Bilet  przez telefon komórkowy” ze SkyCash.

Korzystanie z usługi „Bilet  przez telefon komórkowy” umożliwia aplikacja SkyCash, którą można pobrać wpisując w przeglądarce internetowej telefonu m.skycash.com lub wysyłając pusty SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Kolejne kroki to rejestracja w systemie (należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail) oraz zasilenie konta SkyCash.

Zaletą telefonicznych biletów ze SkyCash jest ich dostępność w każdej chwili, na wyciągnięcie ręki. Warunkiem jest posiadanie telefonu z dostępem do Internetu. Użytkownik powinien  wcześniej zadbać o zasilenia konta, z którego opłacane będą zakupy, w tym bilety.

W przypadku SkyCash doładowanie jest możliwe standardowym przelewem bankowym lub poprzez przelew natychmiastowy w strefie doładowań na www.skycash.com. Inny sposób to przelew kwoty pomiędzy dwoma kontami SkyCash, np. łatwo pożyczyć pieniądze na bilet od innej osoby, a rodzice mogą w ten sposób zasilić komórkę dziecka ze swojego konta.

Ponadto, jeśli pasażer musi pilnie kupić bilet, a na koncie nie ma środków, może je zasilić korzystając z usługi Premium SMS. W takim przypadku SMS o treści „ZTM”, wysłany na numer 73550 (koszt 3 zł + VAT), przy pierwszym doładowaniu zasili konto kwotą 3 zł, a przy każdym kolejnym – 1,5 zł (koszt kolejnych doładowań wynika z prowizji operatora usługi Premium SMS).

Rejestracja oraz doładowanie konta powinny nastąpić przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej lub strefy biletowej metra. Rejestracja w systemie trwa około 4 minut, dlatego trzeba przeprowadzić ją odpowiednio wcześniej przed skorzystaniem z przejazdu.

Przed pierwszym zakupem biletu, w menu aplikacji SkyCash, jako operatora należy wybrać „ZTM Warszawa” (z podobnej usługi można obecnie korzystać także we Wrocławiu) – przy kolejnych transakcjach ten krok zostanie automatycznie pominięty. Wyboru biletu pasażer dokonuje w menu „Usługi”, w zakładce „Bilety”. Poprzez SkyCash dostępne są czasowe bilety ZTM 20-, 40-, 60- i 90-minutowe, normalne i ulgowe. Opłacony bilet otrzymuje unikalny numer kontrolny. Transakcję kończy wyświetlona na ekranie telefonu strona z potwierdzeniem zakupu.

Bilet trzeba kupić niezwłocznie po wejściu do pojazdu komunikacji miejskiej lub strefy biletowej metra. Warto pamiętać, że czas zrealizowania transakcji jest uzależniony od zasięgu oraz szybkości działania sieci telefonii komórkowej. Mennica Polska oraz ZTM nie odpowiadają za opóźnienia lub brak możliwości zakupu biletu, wynikające z zakłóceń dostępu przez telefon do Internetu.

Podczas kontroli pasażer zobowiązany jest okazać kontrolerowi ekran aplikacji SkyCash z wyświetlonym numerem kontrolnym. Bilet widoczny jest w menu „Usługi”, w zakładce „Bilety” i podzakładce „Kontrola Biletów”.

Więcej szczegółów na stronie www.ztm.waw.pl

ip

Słowa kluczowe: bilet pasażerowie telefon komórkowy skycash aplikacja bilety czasowe zakup
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Strzelanina w szwedzkim mieście Malmö

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Polecamy
Skandaliczny wyrok za zabicie 15-latki! Zdjęcia z rozprawy zamordowanej Wiktorii [ZDJĘCIA]
Skandaliczny wyrok za zabicie 15-latki! Zdjęcia z rozprawy zamordowanej Wiktorii [ZDJĘCIA]

Kiedy Artur W. wrzucał Wiktorię do ścieków, ofiara jeszcze żyła. Zobaczcie zdjęcia z tej kontrowersyjnej rozprawy.

Dziś Dzień Drzemki w Pracy!
Dziś Dzień Drzemki w Pracy!

Poniedziałki to bardzo ciężki dzień, zarówno dla pracujących, jak i dla studentów. To z myślą o nas powstało to święto!

Ostatnio dodane
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Kupony i kody rabatowe