Wiadomości - Artykuły

Ile czasu spłaca się kredyt studencki?

Kredyt studencki

2018-01-30 14:50:30 | Warszawa

Czasem koszty studiów są na tyle wysokie, że ciężko sobie poradzić bez pomocy z zewnątrz. Jeśli rodzice nie są w stanie nam pomagać, a my mamy zbyt dużo zajęć, żeby połączyć je z pracą – wyłania się dodatkowa opcja w postaci kredytu studenckiego.

finai.pl

Kredyt studencki to wyjątkowa oferta, dostępna jedynie dla tych, którzy uczęszczają na uczelnie wyższe. Jak go dostać, jak wysokie jest oprocentowanie i ile czasu trzeba spłacać taki kredyt?

Zacznijmy od podstaw. Czemu studenci – jeśli chcą pożyczyć pieniądze na studiowanie – powinni zdecydować się właśnie na kredyt studencki? Ano dlatego, że produkt ten oferuje najniższe oprocentowanie na rynku w wysokości połowy aktualnej stopy redyskontowej. Aktualnie – a piszemy te słowa w grudniu 2017 roku – oprocentowanie wynosi poniżej 1%!

Kto może wziąć kredyt studencki?

Jak sama nazwa wskazuje: mogą go wziąć studenci, oczywiście. Ale nie wszycy, tylko ci, którzy rozpoczęli naukę przed ukończeniem 25. roku życia (również doktoranci) i którzy studiują dziennie, wieczorowo lub zaocznie na uczelni publicznej i prywatnej.

Jednak to nie wszystko. Student starający się o kredyt studencki musi również spełnić wymóg odpowiedniej sumy miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie. Suma ta zmienia się i ustalana jest na nowo z roku na rok. W roku akademickim 2017/2018 wynosi ona 2500 złotych na osobę.

W jaki sposób wypłacany jest kredyt studencki?

Kredyt studencki udzielany jest na okres nie dłuższy niż 6 lat. Wypłaca się go w comiesięcznych ratach po 600 złotych, ale tylko w roku akademickim. Przez dwa wakacyjne miesiące kredytu się nie otrzymuje.

Kiedy spłaca się kredyt studencki?

Taki kredyt trzeba zacząć spłacać 2 lata po ukończeniu studiów. Jeśli natomiast - kończąc studia - jesteś w gronie 5% najlepszych studentów uczelni lub studiów doktoranckich, masz prawo ubiegać się o umorzenie aż 1/5 kredytu studenckiego! Częściowe umorzenie może też być możliwe w przypadku trudnej sytuacji życiowej.

Ile czasu spłaca się kredyt studencki?

Kredyt studencki wzięty będziesz spłacał przez dwa razy większą liczbę miesięcy, niż wynosi czas pobierania. Czyli 50 rat branych przez 5 lat studiów spłacać się będzie przez 100 miesięcy (ponad 8 lat). Kredyt pobierany przez dwa lata będzie spłacany przez 40 miesięcy (ponad 3 lata).

Należy pamiętać, że takiego kredytu nie oferują wszystkie banki.

 

Po więcej porad zajrzyj na www.finai.pl.

Artykuł Zewnętrzny

Słowa kluczowe: finai, finai.pl, kredyt studencki, szybki kredyt, kredyt, pożyczka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

armenia
Armenia i Gruzja - relacja z podróży [ZDJĘCIA]

Chcesz poznać pogranicze Azji i Europy? Zobacz relację z wyprawy do Armenii i Gruzji.

Polecamy
Kontrowersyjna wystawa Body Worlds we Wrocławiu[ZDJĘCIA]
Kontrowersyjna wystawa Body Worlds we Wrocławiu[ZDJĘCIA]

Kontrowersyjną wystawę będzie można podziwiać od 26 września do 24 grudnia.

Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD w 2014 roku
Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD w 2014 roku Warszawa

Mieszkańcy Mazowsza w dalszym ciągu będą mogli korzystać z udogodnienia, jakim jest możliwość podróżowania z jednym biletem.

Ostatnio dodane
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

Kupony i kody rabatowe