Wiadomości - Artykuły

Jak tanio wypożyczyć w Warszawie auto na weekendowy wyjazd?

2019-01-23 15:21:08 | Warszawa

Weekendowe wypady poza miasto stają się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Szczególnie chętnie na takie rozwiązanie decydują się osoby mieszkające w dużych miastach, które chcą odetchnąć od zgiełku. Problematyczne może jednak okazać się to, gdy nie posiadamy własnego samochodu. rozwiązaniem takiego problemu może być skorzystanie z oferty przygotowanej przez wypożyczalnię samochodu. W jaki sposób można tanio i szybko wypożyczyć samochód na weekend w dużym mieście takim jak Warszawa?

Wynajem samochodu na weekendWynajem samochodu na weekend - gdzie szukać?

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie - https://carfree.pl/ to miejsce, w którym warto poszukać ofert wynajęcia samochodu, gdy planujemy weekendowy wyjazd. Firma posiada bardzo dużą flotę samochodów z różnych klas, dzięki czemu każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Również samochód na weekendowy wyjazd. Są samochody miejskie, które sprawdzą się w czasie wyjazdu do pobliskiej miejscowości, a także duże i komfortowe samochody rodzinne, gdy na weekend wybieramy się w dłuższą trasę wraz z całą rodziną lub przyjaciółmi. A jeżeli planujemy wypad w naprawdę dużym gronie znajomych, można zdecydować się na wynajęcie busa do przewozu osób.

W jaki sposób wynająć samochód?

Coraz więcej wypożyczalni samochodów ma swoje strony internetowe, na których jest możliwość rezerwacji wybranego przez siebie pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wcześniej zarezerwować samochód, który nas interesuje i mieć pewność, że we wskazanym terminie będzie on na nas czekał. Oczywiście można udać się bezpośrednio do siedziby firmy i tam zarezerwować samochód. Przy wynajmowaniu samochodu można też od razu zapytać się o dodatkowe opcje np. możliwość wypożyczenia dodatkowego wyposażenia – przykładowo nawigacji samochodowej lub fotelików dla dziecka. Można też zdecydować się na dodatkowe usługi jak np. przyprowadzenie samochodu we wskazane miejsce lub obsługę nocną. Jednak wcześniej warto dopytać czy takie opcje są dodatkowo płatne, a jeżeli tak, to jaki jest ich koszt.

O czym należy pamiętać przy wynajmowaniu samochodów?

Przed wypożyczeniem samochodu należy zawsze zapoznać się z regulaminem wypożyczalni i w razie, gdyby jakieś zapisy budziły nasze wątpliwości, musimy zapytać o nie pracownika firmy. Regulamin powinien być dostępny na stronie lub w siedzibie firmy. Przed podpisaniem umowy należy też zapoznać się dokładnie z jej treścią, zanim się podpisze wszystkie dokumenty. Kolejną kwestią są dokładne oględziny samochodu i przygotowanie protokołu odbioru. Z reguły firmy już mają wcześniej przygotowany taki protokół z zawartymi w nim uwagami. Jeżeli się z nim zgadzamy, wystarczy podpisać dokument. Jeżeli zauważymy inne uszkodzenia, czy mamy jakieś uwagi do stanu samochodu, należy je dopisać do protokołu. Warto też zawsze dowiedzieć się, jak w wypożyczalni rozwiązywana jest kwestia paliwowa. Zazwyczaj ujęte jest to w regulaminie. Takie informacje uzyskamy również od pracownika wypożyczalni.

Artykuł Partnera

fot. ©nuzza11 - stock.adobe.com

Słowa kluczowe: wypożyczalnia samochodów, oferty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.

Warszawskie Targi Fantastyki
Warszawskie Targi Fantastyki 2019: poznaliśmy program imprezy i gości Warszawa

Zapraszamy na 5. edycję tej fantastycznej imprezy!

Zobacz, czy moÅźliwa jest instalacja klimatyzacji w kontenerze!
Czy można zainstalować klimatyzację w kontenerze?

Zobacz, czy możliwa jest instalacja klimatyzacji w kontenerze!

Polecamy
Tak wyglądały serwisy informacyjne dwa lata temu
Tak wyglądały serwisy informacyjne dwa lata temu

Jest 10 kwietnia 2010 roku, godz. 9:06. Obecny w Smoleńsku Wiktor Bater jako pierwszy w Polsce informuje w Polsat News o katastrofie samolotu prezydenckiego.

Wybierz swoją ulubioną reklamę!
Wybierz swoją ulubioną reklamę!

Głosuj i zgarniaj nagrody!

Ostatnio dodane
Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.

Warszawskie Targi Fantastyki
Warszawskie Targi Fantastyki 2019: poznaliśmy program imprezy i gości Warszawa

Zapraszamy na 5. edycję tej fantastycznej imprezy!