Wiadomości - Artykuły

Skoki spadochronowe – także na studencką kieszeń!

2016-03-30 14:48:05 | Warszawa | artykuł sponsorowany

Masz ochotę zrobić coś niezwykłego? Lubisz buzującą adrenalinę? Jeżeli tak, pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie, dzięki któremu możesz zasmakować w niecodziennej podniebnej przygodzie, a to wszystko w naprawdę przystępnych cenach.

Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób o żelaznej kondycji, wyjątkowym zdrowiu oraz wypchanym portfelu. Ta przygoda jest teraz dostępna niemalże dla każdego, kto szuka niezapomnianych emocji. Skoki w tandemie, które odbywają się wspólnie z instruktorem, to najlepsze rozwiązanie – bez żadnego doświadczenia, badań lekarskich i specjalnych szkoleń możesz zrealizować swoje marzenie.

 

Na czym polega skok tandemowy?

Do skoków tandemowych potrzeba dwóch osób, jak wskazuje również ich nazwa. Skacze instruktor spadochroniarstwa, który ma na swoim koncie najczęściej tysiące podobnych skoków, a także pasażer, który przypięty jest do instruktora, nazywanego też tandem pilotem, specjalną uprzężą. Na plecach pilota znajduje się spadochron z automatem, dlatego też bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

 

Skoki w tandemie odbywają się z lecącego samolotu z dwóch wysokości – 3000 metrów lub z 4000 metrów. Od wysokości wyskoku zależny jest czas swobodnego spadania, który ma miejsce od wyskoku aż do otwarcia spadochronu, to najbardziej emocjonujący moment, ponieważ spada się wtedy z prędkością 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi – tego po prostu nie można opisać! Przy skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to 60 sekund.

 

Po osiągnięciu przez skoczków odpowiedniej wysokości następuje otwarcie czaszy spadochronu i uczestnicy przez kolejne kilka minut już wolniej spadają na lądowisko. Nie trzeba obawiać się przy tym o kontuzje, ponieważ lądowanie jest miękkie.

 

Warto również wskazać, że cały skok może być filmowany. Jest wtedy odpowiedzialny za to dodatkowy skoczek – na jego kasku zamontowana jest kamera i dzięki temu jest on w stanie uzyskać świetne kadry. Skoczek ten wyskakuje z samolotu na chwilę przed tandemem. Materiały można zwykle odebrać po skoku lub też pobrać je ze strony internetowej ośrodka.

 

Ile kosztuje skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych zależne są przede wszystkim od wspomnianej już wysokości wyskoku. Za skok z 3000 metrów trzeba zapłacić około 500-600 złotych, natomiast ten z 4000 metrów będzie już droższy i trzeba będzie zapłacić za niego około 700-800 złotych. Wideorejestracja jest dodatkowym wydatkiem rzędu 250 złotych.

 

Nie musisz jednak wcale płacić tak dużo, ponieważ możesz skorzystać z najróżniejszych promocji na skoki tandemowe. Przykładowo mniej można zapłacić za skoki odbywające się o poranku – taką promocję ma Skydive, który oferuje skoki w Przasnyszu. Wtedy za skok w tandemie z 4000 metrów można zapłacić wtedy tylko 599 złotych. Mniej kosztują skoki w piątki, zniżki można uzyskać też za skoki ze znajomymi, na przykład przy namówieniu na skok dodatkowych dwóch osób każda z nich będzie mogła zaoszczędzić po kilkadziesiąt złotych.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skoków spadochronowych, dużo pomocnych informacji znajdziesz pod adresem:http://skokiwarszawa.pl/

 

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: skoki spadochronowe w polsce, skoki spadochronowe warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Strzelanina w szwedzkim mieście Malmö

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Polecamy
Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności
Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności Warszawa

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014 to wyjątkowe połączenie kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości.

Między Wschodem a Zachodem, czyli wyspa Rodos!
Między Wschodem a Zachodem, czyli wyspa Rodos!

Jako kolebka europejskiej cywilizacji Grecja już dawno zyskała uznanie w oczach turystów. To kraj, w którym antyczne zabytki można ujrzeć niemal na każdym kroku.

Ostatnio dodane
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Kupony i kody rabatowe