Wiadomości - Artykuły

Warszawski Festiwal Kawy powraca już w październiku!

2017-10-06 08:57:39 | Warszawa

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, Warszawski Festiwal Kawy powraca już w październiku! Tym razem ideę wielkiego targu kawowego dopełni jedno z najpopularniejszych na świecie wydarzeń baristycznych. A to wszystko zbliża się wielkimi, aromatycznymi krokami! Już 14 października, specjalnie dla znawców i amatorów kawy, Warszawski Festiwal Kawy znów zagości w Domu Baci Jabłkowskich.

Warszawski Festiwal Kawy powraca już w październiku!

Zainteresowanie minioną, pierwszą edycją Warszawskiego Festiwalu Kawy, który odbył się w czerwcu, przekroczył oczekiwania organizatorów. 3 000 osób, które odwiedziło to dopiero co startujące wydarzenie, stało się najlepszym potwierdzeniem, że kawa to potrzebne i poszukiwane zagadnienie na kulinarnej mapie stolicy!
Organizatorzy z ostrożnością podchodzili do działań towarzyszących, czyli warsztatów i wykładów, dotyczących kawy i tematów okołobaristycznych. Okazało się jednak, że to strzał w 10! Uczestnicy Warszawskiego Festiwalu Kawy to osoby bardzo otwarte na poszerzanie wiedzy i umiejętności, związanych z przyrządzaniem i właściwościami kawy.

Podróżując po Europie można natrafić na wydarzenia baristyczne, które nie tylko mają na celu promocję usług, ale też formułę targów kawy, tj. London Coffee Festival. W Polsce od kilku sezonów kawiarniana kultura socjalna jest na coraz wyższym poziomie. Lokalne miejsca, ale i sieci kawiarni rozszerzają swoją ofertę, są coraz częściej miejscem spotkań nie tylko towarzyskich, ale też biznasowych. Trudno jednak o rozpoznawalne miejsca, gdzie kawa do parzenia byłaby sprzedawana, jeśli nie są to albo ekskluzywne albo ukryte sklepiki tylko dla wtajemniczonych. Decydując się na organizację Warszawskiego Festiwalu Kawy chcieliśmy rozpopularyzować dostawców i dystrybutorów oraz stworzyć możliwość zapoznawczą dla smakoszy kawy. Aby napić się dobrej, jakościowej kawy, nie trzeba płacić średnio 10-12 zł za 200ml, można zaparzyć ją samemu i rozkoszować się aromatem w zaciszu własnego domostwa – tłumaczą pomysł na Warszawski Festiwal Kawy jego organizatorzy.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, Warszawski Festiwal Kawy zaprosił do współpracy markę Colours of Coffee, która będzie odpowiedzialna za prezentacje sceniczne oraz... LATTE ART SMACKDOWN – zawody baristyczne na międzynarodowym poziomie!

Są to zawody latte art w najprostszej, lecz wcale nie najłatwiejszej formie. Zawodnicy startując parami, muszą wykonać jeden z trzech, klasycznych wzorów - Serce, tulipan lub rozeta. Każdy z zawodników ma dwa podejscia podczas rundy i to on wybiera filiżankę do oceny sędziowskiej. Liczy się kontrast, symetria, położenie wzoru i wielkość. Zwycięzca przechodzi do następnej rundy i mierzy się z innymi uczestnikami, tak jak w eliminacjach pucharowych.
Natomiast Raf Makes z Wielkiej Brytanii ma zaszczyt zaprosić na pierwszą, Polską edycję Creators Cup - Zawodów polegających na stworzeniu własnego zaparzacza do kawy czarnej.

Partnerem wydarzenia jest marka Colours of Coffee oraz aplikacja Kofi Up, która lokalizuje najlepsze miejsca dla kawoszy.

Organizatorzy przyjmują jeszcze zgłoszenia, dlatego każdy, kto chciałby zostać wystawcą może zgłosić się na: coffeefestival@whiteclock.pl

ip

Słowa kluczowe: święto kawoszy, kawa, Domu Baci Jabłkowskich
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Strzelanina w szwedzkim mieście Malmö

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Juz niebawem piłkarski Runmageddon w Ełku
Juz niebawem piłkarski Runmageddon w Ełku

W weekend 23 - 24 czerwca bieżącego roku najbardziej popularny w Polsce bieg przeszkodowy nadciągnie do Ełku.

Polecamy
Powstańcza linia tramwajowa
Powstańcza linia tramwajowa Warszawa

Na ulice Warszawy wyjedzie zabytkowa „berlinka", a przejazdy nią będą bezpłatne.

Z ostatniej chwili! Kajetan P. zatrzymany!
Z ostatniej chwili! Kajetan P. zatrzymany!

Kajetan P. był poszukiwany przez policję na całym świecie.

Ostatnio dodane
Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Strzelanina w szwedzkim mieście Malmö

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Kupony i kody rabatowe