Wiadomości - Artykuły

Wawer - dzielnica z potencjałem

2020-11-25 14:04:40 | Warszawa

Wawer to dzielnica, która przyciąga dużą ilością terenów zielonych, spokojem, sąsiedzką atmosferą i dobrą infrastrukturą. Jako atuty Wawra wskazuje się też wysoki poziom bezpieczeństwa. Te zalety sprawiają, że w dzielnicy chce mieszkać coraz więcej warszawiaków. Przyczynia się to do wzrostu budownictwa mieszkalnego oraz szybkiego rozwoju infrastruktury. W efekcie, o Wawrze mówi się jako jednej z dzielnic o największym potencjale. Jak to przekłada się na plusy mieszkania na prawej stronie Wisły?

Wawer - dzielnica z potencjałemKameralny Wawer

Wawer - w porównaniu z innymi dzielnicami stolicy - ma największą powierzchnię, jednocześnie najmniejszą liczbę mieszkańców. To w połączeniu z wyjątkową zabudową willową w tzw. stylu świdermajer sprawia, że w Wawrze próżno szukać wielkomiejskiego charakteru i zgiełku. Dzielnica może pochwalić się kameralnym, wręcz sielskim charakterem. Nie ma tu tłoku czy korków. Mieszkańcy Wawra doceniają ciszę i spokój, a także podkreślają, że dzielnica jest bezpieczna i czysta.

Zielone płuca Warszawy

Wawer nazywany jest zielonymi płucami stolicy. W dzielnicy nie brakuje bowiem rozległych terenów zielonych, również tych chronionych prawnie. Mieszkańcy korzystać mogą m.in. z Rezerwatu im. Jana II Sobieskiego czy Zakola Wawerskiego. Plusem jest też fakt, że większość osiedli w dzielnicy Wawer zapewnia mieszkańcom mniejszy lub większy skwer czy park. Duża ilość zieleni przekłada się na jakość powietrza. Jest ono znacznie lepsze jakościowo niż w pozostałych dzielnicach.

Znany plan zagospodarowania

Duża ilość zielonych obszarów chronionych sprawia, że w Wawrze nie mogą być budowane obiekty negatywnie wpływające na środowisko naturalne. Daje to mieszkańcom pewność, że w przyszłości dzielnica nie zostanie zabudowana zakładami produkcyjnymi, wieżowcami, biurowcami czy blokowiskami. Dzięki temu Wawer zachowa swój kameralny, małomiasteczkowych charakter, w którym dominuje niska zabudowa.

Szybka Kolej Miejska

Mimo, że Wawer jest peryferyjną dzielnicą Warszawy, jego mieszkańcy nie muszą martwić się o dojazd do centrum miasta. Sprawny transport zapewnia Szybka Kolej Miejska, która łączy dzielnicę z Dworcem Głównym. Do Śródmieścia można dojechać składami Kolei Mazowieckich i autobusami (w tym liniami nocnymi).

Czy warto zamieszkać na Wawrze?

Wawer to dzielnica, która stale się rozwija. Lokalne władze inwestują przede wszystkim w infrastrukturę usługową oraz stały rozwój komunikacji. Na terenie dzielnicy powstają nowe ośrodki edukacyjne, które mają sprostać potrzebom najmłodszych mieszkańców Wawra. Deweloperzy proponują natomiast nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, spełniające potrzeby młodych rodzin z dziećmi. Aby zapewnić mieszkańcom komfort i wysoką jakość życia dbają, aby przy inwestycjach powstawały place zabaw dla dzieci, paczkomaty czy lokale usługowe. Zakup mieszkania w Wawrze to najlepszy wybór dla osób, które szukają nieruchomości w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie w przyjaznej okolicy z dobrym zapleczem usługowym i komunikacją. Warto podkreślić, że ceny mieszkań w Wawrze obecnie są jednymi z niższych w stolicy.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Warszawie na https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-warszawa/

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/cubicroot

Słowa kluczowe: mieszkania, zalety, Warszawa, bezpieczeństwo, warunki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych - emanacja społeczeństwa obywatelskiego

Podstawową rolą organizacji pozarządowych jest społeczna kontrola nad tym, czy władze na pewno działają w interesie publicznym.

Polecamy
Mandat za jedzenie podczas spaceru? GIS potwierdza: nakaz noszenia maseczek nie przewiduje wyjątków

Mandat za jedzenie podczas spaceru? Nakaz noszenia maseczek nie przewiduje wyjątków

​Warsaw Horrocon
Przed nami Warsaw Horrocon 2019 - pierwszy zlot fanów horroru Warszawa

Fanów kina grozy zapraszamy w sobotę 21 września do klubu Pogłos w Warszawie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.