Informacje, newsy
Cavaliada Warszawa 2021 - dzień pierwszy

Cavaliada Warszawa 2021 - dzień pierwszy

  • 2021-11-11
  • Torwar, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

fot. Olga Pawuła

Opis

Za nami pierwszy dzień CAVALIADY Warszawa

Dużą Rundę wygrywa Andrius Petrovas z Litwy, a w widowiskowym konkursie Venus vs Mars zwyciężyli panowie.

W czwartkowym konkursie Dużej Rundy - pierwszej kwalifikacji do niedzielnego Grand Prix wystartowało 66 par. Warszawski parkur sprzyjał płynnej jeździe. Kluczowym w drodze do zwycięstwa był zakręt przed szeregiem Grupy MTP. Do mety bez punktów karnych dojechało 14 zawodników. Najlepszym okazał się doświadczony zawodnik z Litwy Andrius Petrovas z Litwy na wałachu GIGOLLO. Jako jedyny uzyskał on czas poniżej minuty.

– W CAVALIADZIE uczestniczę niemal od początku. Uważam, że są to piękne zawody i zawsze jest tu bardzo dobra atmosfera – mówi Andrius Petrovas. Zawodnika zobaczymy jeszcze w wielu konkursach podczas warszawskiej CAVALIADY m.in. w bardzo widowiskowej Potędze Skoku.

Drugie miejsce zajął Aggelos Touloupis z Grecji na wałachu LORD MEXX. Z kolei na trzecim miejscu uplasował się najlepszy z naszych reprezentantów Dawid Kubiak na ogierze ESTORIL FORTUNA.

Poziom dzisiejszej Dużej Rundy pokazał, że w dwóch najważniejszych konkursach zawodów (zaliczanych do rankingu FEI i CAVALIADY Tour) spodziewać możemy się zaciętej rywalizacji.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/800/10159

W konkursie Małej Rundy w ramach CSI1* o nagrodę COS Torwar pod patronatem portalu Equista triumfowała Patrycja Matyjasik na 10-letniej klaczy Kalila J. Konkurs w ramach Średniej Rundy 130 cm o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem ToBilet.pl zwyciężył Matias Petraitis i Heineken.

VENUS vs MARS o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Idea Expo, okazał się szczęśliwy dla mężczyzn! W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Najszybszym i bezbłędnym okazał się Adam Grzegorzewskim na klaczy HAPPYLINA, który parkur pokonał w czasie 62,09 s.

- Wpisując moją drużynę na listę już wiedziałam jaka będzie lista startowa pań, więc miałam lekko ułatwione zadanie. Postawiłam na mocny początek. Pierwszy jechał grecki kolega, który był drugi w konkursie 140 cm. On podniósł wysoko poprzeczkę, a to wywierało dalszą presję na drużynę Venus. Jako ostatnich wybrałam: Adama Grzegorzewskiego i Łukasza Wasilewskiego. Wiedziałam, że będą najszybsi i zdążą również zobaczyć kilka przejazdów i ustalić sobie strategię – mówi Natalia Palmowska, szefowa drużyny Mars.

- Wszystko poszło zgodnie z planem, może z wyjątkiem końcówki, ponieważ nie spodziewałem się, że zdążę pokonać aż tyle przeszkód. Musiałem więc improwizować, ale bardzo się cieszę, że udało się wygrać ten konkurs – mówi Adam Grzegorzewski, zwycięzca konkursu.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
MediaMarkt przysiady
Klienci MediaMarkt zrobili 100.000 przysiadów, by pomóc potrzebującym dzieciom!

Dobiegła końca ogólnopolska akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.