Informacje, newsy
Cavaliada Warszawa 2021 - dzień trzeci

Cavaliada Warszawa 2021 - dzień trzeci

  • 2021-11-13
  • Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 29.

fot. Olga Pawuła

Opis

Trzeci dzień CAVALIADY Warszawa za nami

Konkursem Małej Rundy CSI1* rozpoczął się trzeci z kolei – rozgrywający się w ramach warszawskiej CAVALIADY – dzień halowych zawodów jeździeckich zorganizowanych przez Grupę MTP.  Konkursowi o nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej patronował Polski Klub Wyścigów Konnych. Sobotni poranek (13 listopada) rozpoczął się zwycięstwem Klary Kozioł. Amazonka ta startowała na 6-letniej klaczy Voila.

W drugim etapie Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – CAVALIADA Driving Tour o nagrodę MB Motors dealera Mercedes-Benz, pod patronatem „Świata Koni” wystartowało pięć par. W doskonałym stylu przy ogromnym dopingu publiczności zwyciężył Bartłomiej Kwiatek oraz konie: Diego, Aromat, Rodos, Eldorado. Drugie miejsce zajął Piotr Mazurek oraz konie: Peloponez, Blizard, Jaśmin, Inwencja, a trzecie Aleksander Fularczyk oraz konie: Edje, Ares, Neptun, Nuta.

Finał średniej rundy CSI2*-W (140 cm) wygrał Angel Niagolov z Bułgarii. Drugie miejsce wywalczyli Péter Szuhai z Węgier i jego 14-letnia klacz Tanja. Na podium znalazła się też amazonka z Polski Paulina Bule i jej 10-letni wałach Almquist. – Dzisiejszy parkur był bardzo wymagający. Jeżeli chciało się być szybkim to należało robić dość ciężkie ponieważ bardzo wąskie zakręty. W moim odczuciu poziom konkursu był bardzo wysoki, mimo to udało nam się stanąć na podium. Mój koń, z którym współpracuję już dwa lata, dzisiaj bardzo dobrze się czuł. Zwykle jest nieco narwany ale potrafi też być bardzo dokładnym i szybkim partnerem na parkurze – mówi Paulina Bule.

W sobotnim programie nie zabrakło konkursu dzieci na kucach w ramach CAVALIADY Future – konkursu na styl z rozgrywką o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. W kategorii Mini i Midi wystartowało łącznie 16 par. Najlepsza w kategorii Mini okazała się Katarzyna Zawadzka na klaczy Wedog Pride N Joy. Drugie miejsce należy do Julii Nazarewicz na wałachu Tango, a trzecie do Maji Nagłay i ogiera Walnut Samson.

W kategorii Midi najszybsza była Zofia Hart Dyke na klaczy MISSISSIPI. Drugie miejsce zajęła Michalina Jach na klaczy KRESKA, a trzecie Zofia Ciszek na ogierze ZUCCHERO A VELO. 

Głośny doping i brawa płynące od licznie zgromadzonej publiczności towarzyszyły konkursowi o nagrodę PKO Banku Polskiego, który rozegrał się w piątkowy wieczór (13 listopada) podczas CAVALIADY w Warszawie. Patronat, nad tym niezwykle emocjonującym punktem dzisiejszego dnia, objęła firma Torpol. W sztafecie wzięły udział trzyosobowe drużyny, w skład których weszły dzieci z CAVALIADY Future  (przedstawiciel kategorii mini oraz midi) oraz dorosły zawodnik, który trasę sztafety pokonywał samochodem marki Mercedes-Benz.

Na podium kolejno stanęli: Wiktoria Cwalina na koniu S-PIORUN, Zofia Janusz na koniu Jagienka i Paweł Warszawski prowadząc konie mechaniczne - Mercedes-Benz.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
MediaMarkt przysiady
Klienci MediaMarkt zrobili 100.000 przysiadów, by pomóc potrzebującym dzieciom!

Dobiegła końca ogólnopolska akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.