Informacje, newsy
Pomoc nie zbrodnia, wyrok nie kara. Zechcesz aborcji będziesz ją miała

Pomoc nie zbrodnia, wyrok nie kara. Zechcesz aborcji będziesz ją miała

  • 2023-03-18
  • Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 15.

Opis

W ostatni wtorek padł wyrok dla Justyny, która oddała swoje tabletki aborcyjne Ani, osobie w niechcianej ciąży, która chciała odzyskać kontrolę nad swoim ciałem odebraną jej w przemocowej relacji.
Justyna została uznana za „winną udzielenia pomocy” i skazana na 8 miesięcy prac społecznych. Ten wyrok Justyna już dawno wyrobiła wielokrotnie na aborcyjnej infolinii. 

Wiemy, że proces i wyrok był czysto polityczny. Po wydaniu wyroku sędzia jeszcze tego samego dnia otrzymała awans. Prokuratura, która wcześniej straszyła 3 latami więzienia, przystała na prace społeczne. Taki wyrok przecież nie narobi namieszania przed wyborami, obejdzie się bez echa? Otóż nie, będziemy się starać by dać znać każdej osobie potrzebującej aborcji, że tak #jakjustyna dalej będziemy pomagać sobie w aborcjach i ani ten wyrok, ani żadna kara tego nie zmieni. Bo nie można karać za pomoc i empatię. Nasza solidarność to nasza najważniejsza broń w walce o prawa i jest i będzie - jak aborcja - ZAWSZE.
 
Dlatego przyjdź na Patelnię przed metrem centrum w sobotę o 17:00 i razem z nami powiedz, że też pomogłabyś/pomogłxbyś w aborcji, że nie boisz się wyroku i solidaryzujesz się z Justyną. Jeśli chcesz, opowiedz o swojej historii aborcyjnej lub przeczytaj cudzą. Będziemy tańczyć i krzyczeć, bo mamy siebie nawzajem i żadne wyroki tego nie zmienią.
 
ip
Polecamy
Ostatnio dodane
emerytury w Polsce 2020
Nowy kalkulator emerytalny sprawdzi opłacalność zakończenia pracy

To, że ktoś osiąga powszechny wiek emerytalny wcale nie oznacza, iż musi zrezygnować z pracy.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.