Informacje, newsy
Warsaw Jumping 2022 - dzień czwarty

Warsaw Jumping 2022 - dzień czwarty

  • 2022-09-11
  • Tor Służewiec, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 34.

fot. Olga Pawuła

Opis

Jeździecki Warsaw Jumping CSIO4* - triumf Włochów w europejskim finale

Jeźdźcy z Włoch triumfowali w rozegranym w Warszawie Longines EEF Series Final, czyli finale europejskiego Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody. Łącznie w ramach imprezy Warsaw Jumping CSIO4*, od czwartku do niedzieli na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec rozegrano 13 międzynarodowych konkursów skokowych, a wydarzeniu towarzyszyły weekendowe gonitwy, pokazy, a nawet młodzieżowa rywalizacja w hobby horse.

W najważniejszym, drużynowym konkursie w skokach przez przeszkody Włosi startowali w składzie: Ricardo Pisani na koniu Charlemagne JT Z, Lorenzo de Luca na Scuderia 1918 Highlight W, Emanuele Camilli na Chadellano PS oraz Piergorgio Bucci na Carpe Diem J&F Champblanc. 

Szef włoskiej ekipy Marco Porro, zaraz po dekoracji nie ukrywał radości. „To był piękny dla nas dzień. Dziękuję koniom i jeźdźcom. W ostatnim roku wygraliśmy i udało nam się dziś powtórzyć sukces” - mówił. Lorenzo de Luca bez zbędnej skromności dodał, że pierwsza runda była w wykonaniu Italii niesamowita, a skoki wprost doskonałe. Zwycięska drużyna ze słonecznej Italii wywalczyła przepustkę do pierwszej dywizji - LONGINES FEI Nations Cup w sezonie 2023. Drugie miejsce wywalczyli Irlandczycy, a trzecie Austriacy.  

Rywalizowało 11 ekip. Polski team, w składzie Jarosław Skrzyczyński na Intruido, Przemysław Konopacki na Home-Run, Andrzej Opłatek na Diaroubet i Marek Lewicki na La Pezi, zajął szóstą pozycję. 

„Mogłoby być nieco wyższe miejsce, liczyliśmy trochę na więcej. Mamy jednak młode konie, które się dopiero uczą i to wymaga roku, półtora, a przynajmniej sezonu. Te konie muszą się obskakać i my musimy z nimi się zgrać na tym nowym poziomie. Wtedy można oczekiwać bardziej równych rezultatów” - wyznał szczerze mistrz Polski Konopacki. 

W ciągu czterech dni zmagań w ramach Warsaw Jumping CSIO4* rozegrano jeszcze cztery inne konkursy zaliczane do Longines Ranking, ale miłośnicy koni mogli także obserwować zmagania na zielonej bieżni służewieckiego toru. Wśród najważniejszych gonitw należy wymienić Oaks dla koni arabskich (Nagroda Gazelli, Mlechy i Sahary), w której wygrał Suzana Kumushbek Dogdurbek Uulu i Suzana.

Totalizator Sportowy podpisał prawo do organizacji europejskiego finału Pucharu Narodów na kolejne edycje - w 2023 i 2024 roku.

ip

Ostatnio dodane
Zakaz wjazdu dla Rosjan
Finlandia zakazuje Rosjanom wjazdu do swojego kraju

Sprawdź, jaką decyzję podjął fiński rząd w sprawie Rosjan.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.