Ama film Academy- Warszawa , Warszawa

Adres: Chełmska 19/21 , 00-724 Warszawa

Kierunki Filmowe w AMA w Warszawie

KIERUNKI NIESTACJONARNE AMA WARSZAWA

Kierunek Operatorski Camera/Light

To roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych.  Słuchacze uczą się podstaw sztuki operatorskiej, oraz praktycznych zagadnień technicznych i technologicznych z dziedzin: Camera operator, Focus puller, DIT, oświetlacz ( gaffer ) a także z zagadnień sztuki operatorskiej.

Kierunek Post / Pre Production Cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: Efektów wizualnych VFX, Komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest dedykowany zarówno początkującym adeptom, jak i zaawansowanym kandydatom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym.

Aktorstwo Filmowe

Prowadzony w trybie stacjonarnym. Dwuletni, dzienny, zaawansowany i profesjonalnie prowadzony kurs występowania przed kamerą, wzorowany na znanym w zachodniej Europie i USA programie Camera Acting. Na Kierunku Aktorskim w AMA uczą znani, dysponujący nowoczesnym warsztatem aktorzy filmowi i teatralni, specjaliści od poszczególnych elementów warsztatu aktorskiego, reżyserzy i operatorzy filmowi. W AMA FILM ACADEMY zajęcia prowadzą wyłącznie wykładowcy aktywni zawodowo, pracujący w filmie, TV oraz w reklamie.

Kierunek Operatorski

Intensywny dwuletni kurs na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na Podyplomowym Kierunku Operatorskim w AMA FILM ACADEMY albo na innych uczelniach filmowych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w branży audiowizualnej, przy tworzeniu prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych. Jego celem może być jednak praca w filmie fabularnym, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zabłysnął na festiwalach jako autor zdjęć o oryginalnym i rozpoznawalnym stylu.

Kierunek Reżyseria / I AD

To nowatorski w polskim szkolnictwie kurs przygotowujący do zawodu reżysera w funkcji I AD (pierwszy asystent reżysera) zgodnie z międzynarodowym systemem produkcji filmowej. Kierunek daje możliwość podjęcia pracy w branży audiowizualnej. Pozwala na tworzenie prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych, ale przede wszystkim wejść do produkcji filmowej w funkcji II Reżysera / I AD.

KIERUNKI ONLINE

Kierunek Scenariopisarstwo

To roczny, 2-semestralny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej. Zaletą kierunku jest możliwość praktycznej realizacji tekstów i obrócenia ich w formę filmową na innych kierunkach w AMA.

Produkcja Filmowa

To dwuletni, 4-semestralny kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Podczas zajęć poznasz profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego - od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży. Kierunek ten przygotowuje do pracy producenta filmowego w sposób kreacyjny, dając również podstawy umiejętności organizacji produkcji filmowej.

Professional Language

Kurs języka angielskiego dla średniozaawansowanych, umożliwiający poznanie branżowej nomenklatury potrzebnej do skutecznej pracy na planie filmowym w języku angielskim, zarówno w działach technicznych jak i organizacji pracy na planie. Jedyny w takim rodzaju kurs w Polsce, prowadzony przez filmowców-praktyków ze światowym doświadczeniem w nowoczesnej produkcji filmowej. Tylko w AMA możesz spotkać takich, międzynarodowych filmowców. Uczysz się języka, ale także współczesnych zagadnień pracy przy dużych produkcjach filmowych. To wyróżnia nasz kurs.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Szkoły wyższe w mieście