zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz korzystać z uroków nocnego życia i sobie dorobić? Zacznij Heetch

wtorek, 13-09-2016 (00:00:00) | komentarze (3) | artykuł sponsorowany


Heetch to nowe rozwiązanie, które ostatnio zawitało na Warszawski rynek. Jest to aplikacja mobilna, która kojarzy ze sobą imprezowiczów z kierowcami, którzy poprzez jeżdżenie na platformie, chcą pokryć koszty utrzymania swojego samochodu.

Zastanówmy się jednak, czy stolica pomieści jeszcze jednego gracza w dziedzinie transportu miejskiego? Odpowiedź brzmiałaby prawdopodobnie „nie”, gdyby nie fakt, iż młody start-up podchodzi do całego tematu zgoła odmiennie, niż inni – Heetch pragnie ułatwić młodym ludziom (głównie studentom) korzystanie z uroków nocnego życia Warszawy, poprzez zwiększenie ich mobilności. Aplikacja dostępna jest do pobrania (heetch.com/pl) na Androida oraz iOS i czynna jest codziennie od 18 do 6 rano. Brzmi fajnie, ale jak to wszystko wygląda w realu i z czym to się je? Aby lepiej wczuć się w sytuację, postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad z Kamilem, który jest studentem II roku i od 5 miesięcy jeździ z Heetch:

W jaki sposób dowiedziałeś się o Heetch?
Dowiedziałem się o tym przy okazji rozmowy z jednym z kolegów, z uczelni. Wspomniał mi, że Heetch to dobra opcja na podreperowanie swojego studenckiego budżetu po godzinach. Zaciekawiło mnie to, więc postanowiłem skontaktować się z nimi, aby wypróbować.

Czyli co? Znalazłeś numer na stronie i zadzwoniłeś do ich działu obsługi klienta?
Niezupełnie – to tak nie działa. Zacznijmy od tego, że w Heetch wszystko odbywa się bezpośrednio. Znalazłem ich stronę, zostawiłem swoje dane, a następnego dnia zadzwonił do mnie Andrzej (Country Manager), aby umówić się na krótkie spotkanie. Jeszcze tego samego tygodnia spotkaliśmy się, zrobiliśmy małe szkolenie, a już następnego tygodnia zrobiłem swoje pierwsze przejazdy na platformie.

To oznacza, że każdy może zostać kierowcą Heetch?
Praktycznie rzecz biorąc, to można tak powiedzieć. Wystarczy dostarczyć kilka dokumentów (przyp.: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie samochodu, zaświadczenie o niekaralności), a także zdjęcia (swoje i samochodu) i jesteś gotów by ruszać.

A samochód?
Faktycznie, zapomniałem wspomnieć – musisz posiadać swój samochód. Choć w niektórych przypadkach możesz pożyczyć samochód np. od swoich rodziców – to też jest ok. Fajne jest to, że nie masz wymogów co do wieku pojazdu – jedyne co, to musi być on w dobrym stanie i schludnie utrzymany.

Teraz kluczowe pytanie – czy da się z tego wyżyć?
Wiele osób mnie o to pyta. Prawdą jest, że jeśli szukasz pracy na pełny etat i chcesz jeździć non-stop by zarobić na życie, to Heetch nie jest miejscem dla Ciebie. Należy zacząć od tego, że Heetch to nie praca, a raczej dodatkowe zajęcie „po godzinach” – dla studenta takiego jak ja jest to idealne rozwiązanie – bez zobowiązań, bez szefa.

Jak wygląda sytuacja z grafikiem? Udaje Ci się godzić jeżdżenie ze studiami?
Tak, bez problemu! Najlepsze jest to, że nie masz z góry narzuconego grafiku – wszystko jest elastyczne. Jednego tygodnia mogę wyjeździć 30 godzin, a następnego nic, jeśli mam egzamin za pasem. Nie masz szefa, czyli tak naprawdę jeździsz ile chcesz i kiedy chcesz.

A jak wygląda sytuacja z przejazdami? Masz czas, żeby zrobić sobie przerwę na papierosa?
Tak, jeśli dobrze się zorganizujesz! A tak na serio, to mocno zależy od tego, kiedy jeździsz. Na początku tygodnia nie ma z tym problemu, gdyż do środy jest zazwyczaj całkiem luźno. Natomiast im bliżej weekendu, tym więcej czasu spędzasz z pasażerami w samochodzie. Piątek i sobota wieczór to już często totalne szaleństwo – czasem nawet trudno znaleźć moment na podjechanie do toalety!

Czy to prawda, że wszyscy kierowcy wożą ze sobą cukierki i wodę?
Cóż, prawdę mówiąc nie wszyscy to jeszcze robią. W istocie, to zależy od ciebie. Chłopaki z Heetch namawiają wszystkich kierowców do wprowadzania tego w życie. Przyznam, że skusiłem się pewnego razu (nieco sceptycznie) i byłem pod wrażeniem – nie mogłem uwierzyć, że ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy, a jednak! Od tej pory mam zawsze w samochodzie paczkę cukierków i butelkę wody – widzę, że sprawia to ludziom frajdę, a przejazd ze mną zapada dzięki temu w pamięć.

Jak wygląda kooperacja z Heetch?
Kontakt przebiega całkiem sprawnie. Miłe jest to, że można zadzwonić w każdej chwili, kiedy chcesz pogadać lub rozwiązać jakiś problem. To krzepiące, kiedy wiesz, że po drugiej stronie też jest człowiek z krwi i kości, a nie maszyna.

Jakieś wady jeżdżenia z Heetch?
Nieprzewidywalność – możesz wyjechać w środę i mieć słaby wieczór, aby potem wyjechać w piątek i mieć kurs za kursem. Z Heetch trzeba być po prostu cierpliwym. Warto pamiętać, że to wciąż bardzo młody start-up ze świeżym projektem – musimy poczekać i dać im rozwinąć skrzydła.

A dodatkowe zalety?
Zdecydowanie atmosfera podczas przejazdu w samochodzie. Heetch to świetna społeczność fajnych, młodych ludzi – poznawanie ich to czysta frajda! Każdego wieczoru masz pewność, że przewieziesz kogoś, kto cię kompletnie zaskoczy lub rozbawi. Co więcej, to naprawdę wkręca – jednego dnia potrafię jeździć jako kierowca, po to aby następnego dnia pójść na imprezę i zamówić jako pasażer – bycie po drugiej stronie też jest fajne!

Dziękuję za rozmowę i życzę udanych przejazdów!
Dziękuję i do zobaczenia!

artykuł sponsorowany

Komentarze, opinie, wypowiedzi (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
 • HEETCH - 20 PLN [0]

  Działa również kod MIASTOWAWA - w zamian dostaje się 20 zł na pierwszy przejazd przy płatności kartą.

  Piotr, 2016-11-08, 15:24:18
 • Heetch [0]

  Wiem o aplikacji już jakiś czas, dostałem info w klubie. Polecam. Kod na start IMPREZA

  Dan, 2016-09-16, 05:57:12
 • Darmowy przejazd - IMPREZA [0]

  Korzystałem wiele razy, zawsze pozytywnie. Warto przetestować jako alternatywę UBER'a. Z kodem IMPREZA dostajecie najwięcej na start.

  Camtes, 2016-09-15, 17:15:58
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama