Literatura
Jerzy Stuhr - spotkanie autorskie w Warszawie

Jerzy Stuhr - spotkanie autorskie w Warszawie

  • 2017-09-26
  • Empik Junior , Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 15.

Opis

Jerzy Stuhr snuje opowieść o życiu w zdrowiu i w chorobie. „Moje smoki na dobre i złe” (Czerwone i Czarne) to autobiograficzne zapiski aktora, który – wbrew pozorom – z tymi mitycznymi, ziejącymi ogniem stworzeniami miał wiele do czynienia. Podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 26 września w warszawskim salonie Empik Junior, aktor opowie o swojej najnowszej książce i o tym, dlaczego z niektórymi smokami trzeba walczyć, a z innymi warto się przyjaźnić.

Wszystko zaczęło się od imienia. Jak podkreśla Stuhr „każdego smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba, zwłaszcza jeśli ma się na imię Jerzy“. Metafora walki świętego z okrutną bestią będzie towarzyszyła czytelnikom podczas podróży przez karty opowieści. Stanowi ona punkt wyjścia do refleksji związanych z sytuacjami życiowymi, z jakimi w ostatnich latach musiał borykać się aktor,  a przede wszystkim z najbardziej bolesną z nich, czyli chorobą, z którą walczył zaciekle i bez pardonu.

Jerzy Stuhr – jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, profesor sztuk teatralnych, reżyser i polonista. Człowiek, którego znają wszystkie pokolenia miłośników polskiej kinematografii. Jego twórczość pisarska rozpoczęła się książką „Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce” w 1992 roku.

Fot: Katarzyna Chmielewska/ZEBRAnewkadrze.wordpress.com

Ostatnio dodane
Srebrna Dziewczyna
Srebrna dziewczyna - recenzja książki

Sprawdź, czy warto przeczytać nową powieść Leslie Pietrzyk.

KrÃłtka historia sztuki
"Krótka historia sztuki" - Susie Hodge pisze przystępnie i prosto

Kieszonkowa Mona Lisa, czyli sztuka dostępna dla każdego.

Kupony i kody rabatowe