Literatura
Spotkanie wokół książki "Gwiazdka z nieba"

Spotkanie wokół książki "Gwiazdka z nieba"

  • 2017-12-11, , godzina 11:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

„Gwiazdka z nieba” (Wydawnictwo Tadam) to wyjątkowa pozycja literacka dla całej rodziny. Rzecz o nadziei, współpracy, przyjaźni, pomocy i domu. Przemysław Wechterowicz stworzył przepiękną i mądrą opowiastkę ubarwioną magicznymi ilustracjami Marcina Minora. Autor i ilustrator zapraszają rodziców i ich pociechy na fascynujące, a także wzruszające spotkanie wokół książki. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia w salonie Empik Junior w Warszawie.

Rudowłosa Orzesznica znajduje w głębi lasu błyszczącą gwiazdkę, która spadła z nieba. Nowopoznane przyjaciółki bawią się i tańczą przez całą noc, a kiedy czują bliskość nadchodzącego dnia, przychodzi czas na rozstanie. Gwiazdka powoli traci światło, czas by wróciła na nieboskłon. Tylko jak ją wysłać? Orzesznica jest za mała, nie umie ani latać ani wysoko się wspinać. Ale od czego są przyjaciele. Na szczęście z ich pomocą opowieść zakończy się szczęśliwie, a Orzesznica będzie z uśmiechem zadzierać główkę do nieba. Stamtąd mrugać do niej będzie gwiezda przyjaciółka.

Przemysław Wechterowicz – twórca książek dla dzieci, jego powieści były tłumaczone, m.in. na chiński, portugalski i niemiecki. Autor dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY.

Marcin Minor – polski ilustrator, ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk. Jest także terapeutą rozwojowym, arteterapeutą i pedagogiem. Autor ilustracji do kilkunastu pozycji literackich.

Ostatnio dodane
BECOMING. Moja historia - Michelle Obama
Książka Michelle Obamy ukaże się w Polsce

"BECOMING. Moja historia" trafi do polskich czytelników na początku 2019 roku.

Mateusz Borek i Cezary Kowalsk
Mateusz Borek i Cezary Kowalski promują książkę "Krótka piłka" [FOTO]

Dzięki tej książce poznamy kulisy polskiego futbolu okiem reporterów, którzy od lat znajdują się blisko wydarzeń.

Kupony i kody rabatowe