Literatura
Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim

Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim

  • 2018-07-12, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Do wspólnego stołu zasiada dwanaście osób. Jedna z nich już od niego nie wstanie. Krakowska panna Marple czuje, że zagadki tej zbrodni nie uda się rozwiązać bez jej pomocy. Będzie musiała zaniedbać domowe obowiązki – ale przecież morderca sam się nie złapie. „Seans w Domu Egipskim” (Wydawnictwo Znak) to kolejna część bestsellerowej serii kryminalnej Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego. Przy okazji premiery książki autorzy spotkają się z czytelnikami 12 lipca w salonie Empik Junior.

Jesień roku 1898. W Genewie zamachowiec wbija pilnik w serce cesarzowej Sissi, a do Krakowa przybywa Szatan – Stanisław Przybyszewski. Parę tygodni później eleganckie towarzystwo – w tym niezwykle podekscytowana profesorowa Szczupaczyńska – zbiera się w ekstrawaganckim Domu Egipskim, by wspólnie obserwować całkowite zaćmienie księżyca oraz wziąć udział w seansie spirytystycznym.

Po sukcesie „Tajemnicy Domu Helclów” i „Rozdartej zasłony” na stałe związana z kryminałem, a od niedawna również ze spirytyzmem bohaterka Maryla Szymiczkowa wraca z nowym śledztwem. Wdowę po prenumeratorze „Przekroju”, królową pischingera, niegdysiejszą gwiazdę „Piwnicy pod Baranami” i korektorkę w „Tygodniku Powszechnym” Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński powołali do życia na kartach swoich znakomitych kryminalnych powieści.

Jacek Dehnel (ur. 1980) – pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”.

Piotr Tarczyński (ur. 1983) – tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od dziesięciu lat na emigracji w Warszawie.

Ostatnio dodane
Michał Czernecki
Michał Czernecki: - Bawię się w życie [Wywiad]

Z okazji premiery książki "Wybrałem życie" rozmawiamy z aktorem, którego historia może inspirować do zmian.

Andrzej Strejlau - Ja, Strejlau
Andrzej Strejlau promował książkę na spotkaniu z kibicami [FOTO]

Zobacz zdjęcia z promocji książki "On, Strejlau" we Wrocławiu.

Konkurs Ziaja