Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wakacje Mikołajka

Kiedy2020-06-13 godzina 12:00
Za ile45 zł (Wakacje Mikołajka)
GdzieTeatr Lalka
Wakacje Mikołajka

Spektakl Wakacje Mikołajka w Teatrze Lalka w Warszawie! Wakacje Mikołajka bilety już w sprzedaży.

 

Nikt nie chce być dziecinny. "Dziecinny" oznacza tyle co głupi. Osoby dziecinnej nikt nie traktuje poważnie. Nawet kilkulatki wiedzą, że powinny zachowywać się "jak dorośli".

 

Dlaczego więc czytelnicy na całym świecie uwielbiają serię książek o Mikołajku, której bohaterowie bez przerwy dają sobie "fangi w nos", płaczą z byle powodu i mimo dobrych chęci zwykle doprowadzają do szału swoich rodziców i nauczycieli?

 

Rene Goscinny odkrył, że tak naprawdę wszyscy kochamy dziecinność. Podoba nam się to, że Mikołajek i jego koledzy spontanicznie wyrażają emocje i to, że zamiast dostosowywać się do ogólnie przyjętych reguł nieustannie próbują zmusić świat, żeby dopasował się do ich potrzeb. Kiedy czegoś chcą, walczą o to nie przebierając w środkach, a kiedy im się nie udaje po prostu zaczynają ryczeć w nadziei, że mama, tata, albo pani nauczycielka zlituje się nad nimi i w efekcie spełni ich żądania.

 

Spektakl "Wakacje Mikołajka", w reżyserii Jakuba Krofty, opowiada o momencie kryzysowym, który zagraża właśnie tej sympatycznej dziecinności głównego bohatera. Mikołajek po raz pierwszy wyjeżdża na letni obóz i spod opieki rodziców przechodzi pod władzę zasadniczego drużynowego, Pana Rateau. Zadaniem Pana Rateau jest sprawienie, żeby jego podopieczni stali się "prawdziwymi mężczyznami".

 

Czy to może się udać?

Wakacje Mikołajka twórcy i obsada

Adaptacja: Maria Wojtyszko

Reżyseria: Jakub Krofta

Scenografia: Marek Zakostelecky

Muzyka: Vratislav Sramek

Ruch sceniczny: Aneta Jankowska

Reżyseria światła: Damian Pawella

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Mazurek Tomasz, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Wojciech Słupiński, Piotr Tworek

 

Czas trwania spektaklu: 65 min

Spektakl dla widzów w wieku: 7+

 

Wakacje Mikołajka Teatr Lalka bilety dla spektakl dla dzieci już w sprzedaży na eBilet.pl - zapraszamy do zakupu!

BLOK PROMOWANY
BATLIC HOME SPA fit Przetestuj najnowszą serię kosmetyków Ziaja BALTIC HOME SPA fit
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama