Aktualności - Muzyka

Jaromír Nohavica wystąpi w warszawskiej Stodole

2019-01-09 12:33:03 | Warszawa

Po ogromnym sukcesie koncertów w 2016 roku, które spotkały się ze znakomitym odbiorem fanów, Jaromír Nohavica powraca do warszawskiej Stodoły! Czeski piosenkarz, autor tekstów, poeta wystąpi na deskach Klubu dwukrotnie, 31 maja oraz 1 czerwca 2019.

Jaromir Nohavica

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim Artysty przesiąknięta jest również polskimi akcentami, Nohavica swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

Choć swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku, to premierowym projektem studyjnym była płyta „Mikimauzoleum” z 1993 roku. Stała się ona jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Kolejny projekt studyjny „Dziwny wiek” otrzymał Czeskie Grammy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album „Świat według Nohavicy”, z piosenkami autora w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów. Na początku 2013 roku jego utwór „Minulost” (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni. W 2017 roku piosenkarz wydał album pt. „Poruba”, który chwilę po premierze zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie w sieci.

Koncerty Artysty cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem a sale koncertowe wypełniają się całkowicie. Fani Jaromíra Nohavicy będą mieli okazję usłyszeć go na żywo w Klubie Stodoła już 31 maja oraz 1 czerwca.

Bilety w cenach 129-169 PLN są już dostępne w sprzedaży! Można je kupić w kasie Klubu Stodoła (Warszawa, Batorego 10) oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Warszawa, koncert, 2019, bilety
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski. Koncert w czerwcu 2019

Południowo-afrykański duet wynosi muzykę rap-rave na nowy poziom.

Polecamy
Roxy Festival 2011 już w piątek
Roxy Festival 2011 już w piątek Warszawa

15 lipca w warszawskim klubie Stodoła, w ramach Roxy Festival 2011 wystąpią: Mark Ronson & The Business Intl z gościnnym udziałem Boy’a George’a, Smolik, Neo Retros oraz Ailo In Head.

Doda o swoich solowych planach
Doda o swoich solowych planach

Na oficjalnej stronie doda.net.pl, artystka poinformowała o swoich planach związanych z solowa płytą.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.