Audioriver Festival - Festiwale

Podsumowanie Audioriver 2009

2009-08-12 10:32:38 | Warszawa

W ubiegłą niedzielę dobiegła końca 4. edycja festiwalu Audioriver. Każdego dnia na plaży w Płocku bawiło się ponad 12 tys. fanów elektroniki z całej Polski. To rekord w historii płatnych edycji tej międzynarodowej imprezy.

Trudno wskazać najlepsze koncerty, bo na 4 plażowych scenach było ich aż 60, ale po wstępnych oględzinach forów internetowych, wygląda na to, że największe wrażenie wywarli Moderat, Richie Hawtin, Dirtyphonics, Dub FX, DJ Hell i James Holden, który nad ranem porwał publiczność, a ta porwała jego. Grał o 1,5 godziny dłużej niż to było planowane, a nawet bisował, czym zakończył plażową część Audioriver. Komentarze nt. festiwalu są w ogromnej większości bardzo pozytywne, ale nie obyło się bez zarzutów. Przede wszystkim chodziło o pole namiotowe, na którym już w piątek zabrakło miejsc, pomimo, że było ono dwukrotnie większe niż w ubiegłym roku. Na następną edycję musimy znaleźć inny teren, bo na plaży niewiele więcej da się zrobić. Imprezie przestrzeni zabierać nie możemy, ponieważ już w tym roku zbliżyliśmy się do jej maksymalnej pojemności.“ – komentuje rzecznik festiwalu, Łukasz Napora.

A co o imprezie miały do powiedzenia jej gwiazdy? Richie Hawtin w niedzielę na swoim mikro blogu umieścił informację o następującej treści: „Dziękuję POLSKO... mam nadzieję, że nie będę musiał czekać kolejnych 5 lat na powrót...“. Członkowie Moderat stwierdzili z kolei, że nigdy wcześniej nie mieli tak dobrego nagłośnienia. Tymczasem totalnie zachwycony Lee Jones z MyMy nie mógł uwierzyć, jak doskonała jest w Polsce publika. „Są niesamowici! Wpadają w szał co każde 16 taktów!“ – powiedział.

Nowe atrakcje na Audioriver, jak kino festiwalowe i teatry uliczne, zostały bardzo dobrze przyjęte, niemniej największym sukcesem może się pochwalić Muzzo Stage, która za dnia okupowana była przez fanów bawiących się przed sceną i... w fontannie. Kilkadziesiąt osób tańczących w wodzie po kolana tworzyły bezcenny obrazek.

Niestety po raz pierwszy w historii Audioriver nie wszystkim zabookowanym artystom udało się wystąpić. W piątek organizatorzy otrzymali informację od managera Rusko, że ten spóźnił się aż na trzy samoloty! Bardziej skomplikowana sytuacja dotyczyła nieobecności Chase’a z duetu Chase & Status. „Bookowaliśmy duet, lecz w kilka tygodni po podpisaniu kontraktu, management oznajmił nam, że do Płocka może przyjechać tylko Status, ponieważ tego samego dnia artyści mają inną imprezę w Londynie. Zależało nam na tym koncercie, więc zgodziliśmy się nie zrywać kontraktu. Niestety zawierał on zapis, że musimy promować występ jako Chase & Status, dlatego nie podaliśmy tej informacji wcześniej. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, ale na szczęście set Statusa i MC Rage’a udał się w 100%.“ – opowiada Napora. Na Audioriver nie wystąpił także Poziom-X, lecz tu powodem był nieziemski wręcz set Jamesa Holdena, który planowo miał zakończyć się o 6:30 w niedzielę. „Bardzo dziękujemy Marcinowi, że wykazał się zrozumieniem i zgodził się oddać swój czas Jamesowi. To były jedne z najpiękniejszych chwil w historii festiwalu“ – dodaje Napora.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na tegoroczny Audioriver. Dzięki Wam wiemy, że jest w Polsce mnóstwo osób, które doceniają naprawdę dobrą muzykę elektroniczną. Oczywiście nie wszystko było idealne, ale mamy nadzieję, że publiczność zauważyła i doceniła nasze starania, by każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej.“ – kończy Napora.
 
fot. Remigiusz Talaczyński
Słowa kluczowe: audrioriver festiwal muzyki elektronicznej płock
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

fot. materiały prasowe
Audioriver Festival 2018: Znamy wszystkich artystów

32 polskich wykonawców zamyka lineup tegorocznej edycji.

Polecamy
Audioriver ogłasza Rynek Niezależny
Audioriver ogłasza Rynek Niezależny

Jak się właśnie okazało, festiwal Audioriver w tym roku nie zamierza poprzestać wyłącznie na świetnej zabawie przy największych gwiazdach muzyki elektronicznej z całego świata. Płocki event rozszerza program piątej edycji o projekt badawczy, targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną oraz warsztaty z gwiazdami Audioriver 2010. To wszystko kryje się pod nazwą Rynek Niezależny, a wyłącznym sponsorem projektu jest Red Bull Music Academy.

Targi Muzyczne na Audioriver 2011
Targi Muzyczne na Audioriver 2011

Jedyne w Polsce targi muzyczne poświęcone scenie alternatywnej już drugi raz z rzędu odbędą się w Płocku podczas festiwalu Audioriver.

Ostatnio dodane
fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

Konkurs Ziaja