Koncert
 Lord Of The Lost + Nachtblut + Scarlet Dorn

Lord Of The Lost + Nachtblut + Scarlet Dorn

  • 2022-10-29, , godzina 18:00
  • 99/120 zł
  • Hydrozagadka, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 38.

fot. Olga Pawuła

Wystąpili

Opis

Lord Of The Lost powraca do Polski w ramach "Homecoming Tour", promującego najnowszy ich album "Judas" (Napalm Records). Zespół zagra w Warszawie w towarzystwie gości specjalnych: Nachtblut oraz Scarlet Dorn.

O zepołach:  

Lord of the Lost:
Powstały w 2007 roku w Hamburgu z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i wiolonczelisty Chrisa "The Lord" Harmsa grupa Lord Of The Lost to czołowy przedstawiciel gotyckiej odmiany metalu u naszych zachodnich sąsiadów.

Lord Of The Lost to także zespół, który od samego początku istnienia nie boi się zabierać głosu w istotnych kwestiach społecznych, zawsze stając po stronie uciśnionych. Nie dziwi więc, że Chris oraz Pi Stoffers (gitara), Class Grenayde (gitara basowa) Gared Dirge (klawisze, przeszkadzajki, gitara) oraz Niklas Kahl (perkusja) szybko zareagowali na wojnę w Ukrainie i jako wyraz wsparcia dla zaatakowanego kraju nagrali przejmującą piosenkę "Not My Enemy", z której sprzedaży dochód wspomoże uchodźców z Ukrainy. Lord Of The Lost ma pewne związki z Polską. Grupa występowała z towarzyszeniem symfoników zielonogórskich. W 2021 roku Niemcy wydali koncepcyjny album "Judas".

NACHTBLUT (Niemcy) gothic metal:
Utwory Nachtblut mają z pewnością mroczny klimat, któremu specjalnego smaku dodają teksty śpiewane wyłącznie po niemiecku. To bardziej propozycja dla tych melomanów, którzy chętnie nawiedzają, na przykład kultowy fest Wave-Gotik-Treffen albo M'era Lunę. Jeśli chodzi o przekaz, więcej jest, chociażby o śmierci, samotności i odrzuceniu religii niż o perwersjach, ale to nie znaczy, że Nachtblut nie umie zaskoczyć. Na przykład wybraniem na cover kawałka z repertuaru duetu niemieckich raperów Kollegah & Majoe. Jest w ich muzyce trochę Rammstein, trochę Crematory, zdarzają się też klimaty folkowe...  Warto ich sprawdzić na żywo, bo grają z niesamowitym wigorem. 

SCARLET DORN (Niemcy) gothic rock:
Oprócz operującej niskim i podszytym nutką będącą mieszanką tajemnicy i zmysłowości głosem Scarlet Dorn, w zespole są jeszcze: Gared Dirge (klawisze), Bengt Jaeschke (gitara), Benji Mundigler (gitara basowa) i Henrik Petschull (perkusja). Nazwa Lord Of The Lost musi pojawić się ponownie, bo dzięki trasie po Niemczech w roli supportu formacji Chrisa Harmsa w początkach istnienia, o zespole Scarlet zrobiło się głośniej. Wzbudzone zainteresowanie nie wygasło, bo muzycy Scarlet Dorn potwierdzili swoje wysokie kompetencje na albumach "Lack Of Light" (2018), czy "Blood Red Bouquet" (2021). 

ip

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Pezet rozpoczął trasę koncertową "BUSINESS CLASS TOUR” [WIDEO]

Nowa trasa to nowe wizualizacje oraz oprawa świetlna.

Milky Chance
Milky Chance o trasie koncertowej, "Trip Tape II" i współpracy z The Kooks [WYWIAD]

Jak doszło do współpracy Milky Chance z zespołem The Kooks?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!