Koncert
Martin Barre, gitarzysta Jethro Tull na koncertach w Polsce

Martin Barre, gitarzysta Jethro Tull na koncertach w Polsce

  • 2022-11-24
  • do końca października będą kosztować 120 pln, od 1 listopada - 150 pln.
  • Progresja Music Zone, Warszawa

Wystąpili

Opis

Artysta zaprezentuje się polskiej publiczności, podczas solowych koncertów. Wykona w całości kultowy album zespołu Jethro Tull – „Aqualung”. W programie koncertu znajdą się również solowe utwory Barre. Bilety już w sprzedaży!

Legendarny gitarzysta wystąpi 24 listopada 2022 r. w warszawskim klubie Progresja (Fort Wola 22, Waszawa). Podczas koncertu oprócz albumu „Aqualung” usłyszymy największe klasyki Jethro Tull oraz kilka muzycznych niespodzianek.

Martin Barre był gitarzystą Jethro Tull od 1968 do 2012 r. Jego brzmienie i styl gry były niezaprzeczalnie głównym czynnikiem sukcesu grupy. Natomiast mistrzowski popis Martina w tytułowym utworze z albumu „Aqualung” sprawił, że jego solówka gitarowa została okrzykniętą jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej. Sam Martin Barre otrzymał przepustkę do panteonu sław. Warto dodać, że w 1988 r. jego gra na albumie „Crest of a Knave” przyniosła mu nagrodę Grammy.

Oprócz Jethro Tull, Martin współpracował z wieloma innymi artystami m.in.: Paul’em McCartneyem, Phil’em Collinsem, Gary’m Moore. Dzielił sceny z legendami, takimi jak: Jimi Hendrix, Led Zeppelin czy Pink Floyd.

W 2021 r. Jethro Tull obchodziło 50. rocznicę wydania swojego przełomowego albumu „Aqualung”. Wydawnictwo to wyprowadziło grupę do czołówki mainstreamowej sceny rockowej. Martin Barre będzie świętować wydanie legendarnego, ponadczasowego albumu grupy podczas światowej trasy koncertowej w 2021/2022. Trasa koncertowa obejmie Amerykę Północną i Południową oraz Europę. Gitarzysta wystąpi dwukrotnie w Polsce.

- „Aqualung” był albumem, który zdefiniował Jethro Tull. Wspaniałe melodie, duża dynamika i mnóstwo mocy riffów. Akustyka spotkała się z elektrycznym brzmieniem... Wszystko zadziałało perfekcyjnie – komentuje Martin Barre.

ip

 

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Pezet rozpoczął trasę koncertową "BUSINESS CLASS TOUR” [WIDEO]

Nowa trasa to nowe wizualizacje oraz oprawa świetlna.

Milky Chance
Milky Chance o trasie koncertowej, "Trip Tape II" i współpracy z The Kooks [WYWIAD]

Jak doszło do współpracy Milky Chance z zespołem The Kooks?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!