Koncert
Metalowa Wigilia 2019

Metalowa Wigilia 2019

  • 2019-12-21, , godzina 16:00
  • -przedsprzedaż - 120 zł (eventim, goout.net, progresja.com) -w dniu koncertu - 140 zł
  • Progresja Music Zone, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 36.

fot. Dominika Kudła

Wystąpili

Opis

Metalowa Wigilia powraca! Po trzech latach przerwy Massive Music reaktywuje festiwal oraz tradycję organizowania ostatniego koncertu roku z pełnym rozmachem. W tym roku w warszawskiej Progresji wystąpią: SÓLSTAFIR, Primordial, CARPATHIAN FOREST, Infernal War oraz Arkona (PL).

Pierwsza edycja Metalowej Wigilii odbyła się w 2012 roku, jeszcze w starej lokalizacji klubu Progresja. W ciągu kolejnych lat festiwal odbył się pięć razy (liczą podwójną Wigilię w 2016, to sześć razy), podczas których wystąpiły takie zespoły jak Mayhem, Watain, Tryptikon, Moonspell, Marduk, Vader oraz wiele innych.  

Sólstafir - Muzyczny towar eksportowy Islandii. Zespół założony w 1995 w Reykjaviku ciągle ewoluował i rozwijał swoje charakterystyczne brzmienie. Grupa wydała sześć albumów, w tym świetnie przyjęte „Ótta” i „Svartir Sandar”. Do Polski wracają w ramach cyklu koncertów z okazji 10-lecia wydania płyty „Köld”, którą zespół odegra w całości.

Primordial - Jedna z najbardziej popularnych irlandzkich grup metalowych. Ich muzyka łączy elementy pagan, black metalu i folku. Na Metalowej Wigilii wystąpili już w 2015 roku. Zagrali wtedy kapitalny koncert - czas na powtórkę!

Carpathian Forest - Kultowa black metalowa grupa powraca! Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce po reaktywacji w 2017 roku. Jak się prezentują scenicznie na pewno wiedzą ci, którzy byli obecni na pamiętnym koncercie w studiu TVP w krakowskich Krzemionkach w 2004 roku.

Infernal War - Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna i bezkompromisowa polska grupa black metalowa. Infernal War sieje nienawiść i zniszczenie od roku 1997. Zespół jest jednym z najlepszych polskich przedstawicieli blackowego undergroundu.

Arkona - polski black metalowy zespół powstały w 1993 roku. Grupa nagrała 6 studyjnych albumów, a także wiele splitów i demek. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych zespołów polskiego blackowego podziemia. Ich ostatnia płyta „Lunaris” zebrała fantastyczne recenzje na całym świecie.

Widzimy się 21 grudnia 2019 w Warszawie, w klubie Progresja. Niech nowina się niesie po świecie…

ip

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
James Bay - Chew On My Heart
James Bay w piosence "Chew On My Heart" [WIDEO]

Chciałbym coś namieszać, zrobić coś nowego - zapowiada artysta.

Katy Perry - album Smile
Katy Perry ogłasza szczegóły płyty "Smile"

Krążek trafi do sprzedaży 14 sierpnia 2020.

Konkurs Ziaja