Koncert
Slowdive

Slowdive

  • 2024-01-27, , godzina 18:00
  • 174.00 zł (Slowdive)
  • Progresja Music Zone, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 16.

fot. Agnieszka Dankowska

Opis

Slowdive to niezwykle popularna angielska grupa muzyczna, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół ten został założony już w 1989 roku na terenie angielskiego Reading. Od tej pory rozwijał się z roku na rok. Grupa specjalizuje się w tworzeniu wyjątkowej muzyki z gatunku dream pop, shoegaze oraz alternatywnego rocka. Początkowo mało kto spodziewał się, że zespół osiągnie tak duży sukces, a odbiorcy będą wręcz "szaleć" za ich muzyką. Z czasem jednak trudno było sobie wyobrazić międzynarodową scenę muzyczną bez artystów należących do Slowdive.

O zespole:

Jak już zostało wspomniane, grupa została założona w 1989 roku. Na samym początku ich twórczości pojawiła się EP-ka o nazwie "Slowdive" (1990 rok), a już rok później (1991) zespół wydał album "Just for a Day". Okazał się on prawdziwym hitem, dlatego grupa zaczęła dużo koncertować i zyskiwać międzynarodową sławę. W trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej, która była jednak pełna różnych przygód, ale też przerw, artyści wchodzący w skład Slowdive pojawili się m.in. na festiwalu muzycznym OFF Festival w Katowicach, ale też na koncercie w Warszawie. Skład grupy Slowdive prezentował się/prezentuje następująco: Neil Halstead (gitara oraz wokal), Nick Chaplin (gitara basowa), Rachel Goswell (gitara i wokal), Christian Savill (gitara), Adrian Sell (perkusja), Simon Scott oraz Ian McCutcheon. Muzycy ze Slowdive są ściśle związani z wydawnictwem muzycznym Creation Records.

 

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Slowdive"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Lil Tracy i Brennan Savage: alternatywny Hip-Hop na jednej scenie [WIDEO] Warszawa

Lil Tracy wraz z Brennan Savage odwiedzą Warszawę już wiosną!

Popularne