Targi - Edukacja

Elab Education Festival 2018 rusza już 29 września!

2018-09-24 12:06:14 | Warszawa

29 września 2018 w Warszawie odbędzie się piąta edycja Elab Education Festival - największego w Polsce festiwalu edukacji międzynarodowej i planowania kariery. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie.

Piąta edycja Elab Education Festival odbędzie się 29 września 2018 roku.

Sir Ken Robinson, światowej sławy pisarz i lider opinii w dziedzinie rozwoju kreatywności i zasobów ludzkich wymienia trzy kluczowe cechy ludzkiego umysłu. Po pierwsze, różnimy się między sobą. Po drugie, ciekawość przynosi szczęście. Po trzecie, człowiek jest z natury kreatywny. Współczesna kultura edukacji działa jego zdaniem wbrew wszystkim trzem zasadom. 

Czy od czasu pamiętnego wykładu zaprezentowanego na konferencji TED w 2013 roku w systemach edukacji coś drgnęło? Czy wkrótce nauczymy się lepiej wykorzystywać nasz naturalny potencjał i ciekawość świata? Wreszcie, czy szkoła i studia staną się bardziej praktyczne? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi wspólnie z reprezentantami kilkudziesięciu uczelni zagranicznych i gośćmi piątej edycji Elab Education Festival.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Elaborate yourself". Motywem przewodnim prelekcji i spotkań będzie edukacja w wymiarze praktycznym, związki uczelni z biznesem oraz planowanie indywidualnej ścieżki kariery.

W programie m.in. wystąpienie attaché kulturalnego Ambasady USA, Dana Hastingsa, speed dating z mentorami z najlepszych uniwersytetów świata oraz okazja do spotkania z kilkudziesięcioma uczelniami zagranicznymi. Na scenie głównej porozmawiamy m.in. o tym, w jaki sposób uczelnie pomagają swoim studentom w rozwoju kariery i jak te szanse w porę wykorzystać, jakie nieoczywiste ścieżki kariery otwiera medycyna oraz dlaczego warto postawić na studia interdyscyplinarne w Londynie. Zastanowimy się czy i dlaczego po studiach zagranicznych warto wrócić do Polski. Przed nami aż 20 prelekcji wygłoszonych w języku polskim i angielskim.

Szczególnie bogato zapowiada się w tym roku scena warsztatowa. Wraz z zespołem strategy PwC przejdziesz symulację rozmowy kwalifikacyjnej do pracy na stanowisko konsultanta. Jako że rozmowa kwalifikacyjna jest mini-symulacją realnej pracy na projektach doradczych, udział w warsztacie da uczestnikom wyobrażenie, jak wygląda dzień typowego konsultanta i z jakimi wyzwaniami mierzy się on lub ona w trakcie projektów. McKinsey & Company pozwoli uczestnikom swojego warsztatu doświadczyć, jak pracują multikulturowe zespoły w globalnych korporacjach. Dzięki doświadczonemu programiście ze szkoły IT Coders Lab dowiesz się, na czym polega programowanie i zobaczysz, w jaki sposób stworzyć prostą grę multiplayer, w którą zagrasz na własnym smartfonie jeszcze podczas festiwalu. Paulina Łoś i Anna Galanciak ze startupu ZMAPUJ SIEBIE wyszkolą licealistki w odważnym planowaniu kariery w zgodzie z własnymi predyspozycjami i marzeniami. Janka Modzelewska z Elabu przeprowadzi zaś krok po kroku przez proces rozpoznawania indywidualnych kompetencji.

Elab Education Festival z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej, studentów, ale też dorosłych planujących rozwój lub przeprojektowanie swojej ścieżki zawodowej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na eef.edu.pl

ip

fot. materiały prasowe

kod promocyjny neonet

Słowa kluczowe: festiwal edukacji, planowanie kariery, program, wstęp
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2019 roku.
Zbliżają się Targi Pracy SGGW 2019 – Pracodawca Marzeń Warszawa

Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2019 roku.

Targi odbędą się w dniach 12-13 marca 2019 roku.
Nadchodzi 26. edycja Inżynierskich Targów Pracy na Politechnice Warszawskiej Warszawa

Targi odbędą się w dniach 12-13 marca 2019 roku.

Zobacz, co moÅźe dać ci udział w w Dniach Kariery®!
Dni Kariery® - zbliżają się targi pracy organizowane przez AIESEC

Zobacz, co może dać ci udział w w Dniach Kariery®!

Polecamy
Internetowe Targi Edukacyjne
Internetowe Targi Edukacyjne

Gdy wrzesień z ITE zaczynasz, całym rokiem poziom trzymasz!

Polsko-niemieckie targi pracy i praktyk
Polsko-niemieckie targi pracy i praktyk

Już po raz ósmy mamy szansę udać się na jedyne w Niemczech uniwersyteckie targi polsko-niemieckie (viadukt.11).

Ostatnio dodane
Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2019 roku.
Zbliżają się Targi Pracy SGGW 2019 – Pracodawca Marzeń Warszawa

Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2019 roku.

Targi odbędą się w dniach 12-13 marca 2019 roku.
Nadchodzi 26. edycja Inżynierskich Targów Pracy na Politechnice Warszawskiej Warszawa

Targi odbędą się w dniach 12-13 marca 2019 roku.