Konkursy - Edukacja

HackYeah 2019 - szczegóły wydarzenia i darmowe wejściówki!

2019-07-11 11:25:43 | Warszawa

Trzecia edycja największego hackathonu w europie odbędzie się już 14-15 września w Warszawie. Chodzi o HackYeah! Interdyscyplinarne wydarzenie, podczas którego uczestnicy muszą znaleźć rozwiązania zadań postawionych im przez organizatorów.

Mamy też dla was 30 bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie! Szczegóły w artykule.

Plakat wydarzenia Hack Yeah

Czy warto brać udział?

Zdecydowanie! W zeszłym roku wydarzenie odbywało się w Październiku i zebrało ponad 2500 uczestników, na których czekało kilkadziesiąt zadań z łączną pulą nagród wynoszącą ponad pół miliona złotych!

Na ten moment pula nagród wynosi 140 000 PLN, ale organizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec. Najbliższa publikacja zadań zaplanowana jest na 5 sierpnia.

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem, ale nie macie zespołu, to nic straconego! Organizatorzy przygotowali serwer na Discordzie, gdzie możecie znaleźć zespół, skonsultować się z mentorami lub porozmawiać z zespołem realizującym HackYeah! Do discorda możecie dołączyć tutaj: https://discord.gg/fa83ryF.

Z jakimi zadaniami możecie się zmierzyć na HackYeah?

W tym roku uczestnicy będą stawiać czoła wyzwaniom z zakresu Bezpieczeństwa, Środowiska i Komunikacji — to trzy główne kategorie tegorocznej edycji hackathonu. Zadaniem uczestników będzie stworzenie aplikacji, programów lub urządzeń, które wspierają poprawę warunków życia właśnie w ramach tych trzech tematów. W każdej z tych kategorii na uczestników czekają nagrody o wysokości 10 000 PLN.

Oprócz tego uczestnicy mogą wziąć udział w zadaniach przygotowanych przez partnerów HackYeah. 5 lipca organizatorzy opublikowali pierwszą pulę zadań z tej kategorii. Są wśród nich:

  • CTF (czyli drużynowy turniej, podczas którego drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań z kategorii powiązanych z cyberbezpieczeństwem) przygotowany przez Wojsko Polskie z pulą nagród wynoszącą 30 000 PLN oraz wyjątkowymi nagrodami rzeczowymi;
  • ORLEN Mobile - First Aid module - zadanie polegające na stworzeniu aplikacji, która ułatwia użytkownikom znalezienie stacji, zbieranie punktów lojalnościowych oraz płatności mobilne gdzie uczestnicy mogą wygrać nagrody o łącznej wartości 20 000 PLN;
  • PKN Orlen - Internal employee communication chatbot - nazwa mówi sama za siebie, Orlen poszukuje narzędzia, które ułatwi pracownikom pozyskiwanie informacji z zakresu HR, opartego na rozbudowanych bazach danych i pozwalającego dodatkowo na interakcję pracowników z działem HR — do wygrania 20 000 PLN.
  • PKN Orlen - IT Security - w tym przypadku uczestnicy mają do wyboru dwa zadania: 1) narzędzie zbierające i ewaluujące informacje o konfiguracji serwera automatyzacji i stacji roboczej z perspektywy security lub 2) oprogramowanie oceniające poziom zabezpieczeń serwerów, stacji kontrolnych itd. i generujące szczegółowy raport na ten temat. W ramach tych zadań do wygrania jest 20 000 PLN.
  • Bosch - Optical Feedback Task - celem zadania jest wykorzystanie dostępnych narzędzi i bibliotek do przetwarzania obrazu i sterowania napędem Bosch Rexroth w celu precyzyjnego pozycjonowania wału przy użyciu obrazu z kamery w czasie rzeczywistym. Zwycięzcy w tej kategorii mogą liczyć na nagrody o łącznej sumie 20 000 PLN.

Szczegóły dotyczące tych zadań możecie znaleźć na stronie: https://hackyeah.pl/tasks-prizes/.

Wejściówki i lokalizacja

Wydarzenie odbędzie się w Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd autobusami na miejsce wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi 49,00 PLN, jednak cała pula z biletów jest przeznaczana na rzecz fundacji edukujących dzieci w tematyce programowania - Szkoły 3.0 i Hearty Foundation!

A teraz do wracamy do kwestii baitu z początku artykułu ;) - Pierwsze 30 osób, które zarejestruje się na stronie www.hackyeah2019.evenea.pl z kodem: MP_DLASTUDENTA wchodzi za darmo!

Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie https://hackyeah.pl/.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Hackathon, Konkursy, Zadania, Partnerzy, Bilety, Data
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
HackYeah 2019 - szczegóły wydarzenia i darmowe wejściówki! Warszawa

Dowiedzcie się więcej o Hackathonie, w którym łącza pula nagród wynosi aktualnie 140 000 zł!

Ogólnopolski Konkurs EKOinnowatorzy 2019 - informacje i zasady

Zostań EKOinnowatorem! Poznaj szczegóły dotyczące konkursu Instytutu Zrównoważonej Energetyki.

Konkurs Zalando Lounge "My Symbol of Joy" - poznajcie szczegóły!

Zaprojektujcie wzór na torbę materiałową i zgarnijcie nagrody pieniężne oraz bony!

Polecamy
Travel Chennel szuka prezentera do programu!
Travel Chennel szuka prezentera do programu!

Rusza ogólnopolski konkurs KAMERA TRAVELA NA PREZENTERA, w którym Travel Channel będzie szukał nowego prezentera do polskiego programu Travel 2012.

Ujawniamy "Najsmaczniejszą historię akademicką" !
Ujawniamy "Najsmaczniejszą historię akademicką" !

Konkurs na "Najsmaczniejszą historię akademicką" organizowany przez firmę PROFI, pod naszą banderą dobiegł końca. Znamy już nazwiska laureatów!

Ostatnio dodane
HackYeah 2019 - szczegóły wydarzenia i darmowe wejściówki! Warszawa

Dowiedzcie się więcej o Hackathonie, w którym łącza pula nagród wynosi aktualnie 140 000 zł!

Ogólnopolski Konkurs EKOinnowatorzy 2019 - informacje i zasady

Zostań EKOinnowatorem! Poznaj szczegóły dotyczące konkursu Instytutu Zrównoważonej Energetyki.