Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jak przekonać rodziców, żeby wysłali Cię na kurs językowy za granicą ze Sprachcaffe?

2018-08-20 09:29:24 | Warszawa

Rodzice kochają nas i dbają o nasze bezpieczeństwo - często aż do przesady, bo chcą dla nas jak najlepiej. Nadchodzi jednak w życiu czas, żeby niczym pisklak otworzyć skrzydła i pofrunąć ku przygodzie, zwiedzaniu świata i samodzielnemu życiu. Dobrym pierwszym krokiem jest samodzielny wyjazd za granicę naszego ojczystego kraju, aby uczyć się ulubionego języka, ale także poznać kulturę i zwyczaje innego państwa. To wspaniała okazja, żeby zrobić coś przyjemnego i pożytecznego, nauczyć się języka, ale też poznać nowych przyjaciół i spędzić najlepsze wakacje w swoim życiu. Brzmi to ładnie, ale dobrze wiemy, jacy są rodzice, dla nich to będzie niebezpieczne, będą się martwić i mogą nie pozwolić nam wyruszyć w podróż do innego kraju. Dlatego z pomocą przychodzi szkoła Sprachcaffe z poradami, jak przekonać rodziców, aby zgodzili się na wylot za granicę i kurs językowy w Londynie, na Malcie, w Barcelonie czy we Florencji. Oto kilka argumentów, które pomogą przekonać rodziców, aby pozwolili ci wyjechać na kurs językowy do innego kraju.

Zobacz, w jaki sposób przekonać rodziców do Twojego wyjazdu za granicę!

1. Zaplanuj dokładnie rozmowę

Bardzo ważnym jest, aby nie iść na rozmowę z rodzicami nieprzygotowanym. Zwłaszcza, jeżeli jest to rozmowa na ważny temat. Najlepiej będzie ułożyć sobie całą konwersację w głowie, postarać się przewidzieć, co mogą powiedzieć rodzice, jaka będzie ich reakcja, jakich mogą użyć argumentów. Pamiętaj - przygotowanie to podstawa!

2. Przedstaw dokładnie temat

Jak dojdzie już do rozmowy z rodzicami to pamiętaj, aby dokładnie im przedstawić wszystkie informacje. Podkreśl, dlaczego znajomość języka jest dla ciebie ważna i jakich języków chcesz się uczyć. Powiedz: gdzie chcesz wyjechać, gdzie będziesz spać, w jakich warunkach, ile to będzie kosztować, jak długo chcesz tam być, czego będziesz się uczyć, ile pieniędzy będzie ci potrzebne i co będziesz zwiedzać. Powiedz, że szkoła jest sprawdzona i że istnieje od ponad 30 lat, że ma wiele kierunków i pokaż filmy i zdjęcia z takich wyjazdów w Internecie.

3. Zaproponuj dołożenie się do wyjazdu

Nic tak nie motywuje rodziców i nie nakłania do myślenia jak nauka i dobro dziecka oraz to, że będzie samodzielne. Propozycja dołożenia się do wyjazdu pokaże, że jest się już samodzielnym. Tymczasem możesz poszukać dodatkowej pracy np. udzielając korepetycji, wyprowadząc psa sąsiadów czy sprzątając.

4. Daj rodzicom się z tym pomysłem "przespać"

To jest dla rodziców ważna decyzja, prawdopodobnie będzie to pierwszy raz, kiedy wyślą swoje dziecko poza granice kraju. Nie naciskaj na nich, aby podjęli decyzję i się zgodzili już w trakcie pierwszej rozmowy. Daj im pomyśleć, zastanowić się nad propozycją.

5. Dokładnie zaplanuj, co będziesz robił na wyjeździe

Pomyśl, kiedy będziesz się uczył, kiedy zwiedzał, żeby twój pobyt był najlepiej wykorzystany. Dobrze też powtórzyć sobie materiał przed wyjazdem, żeby nie tracić czasu na uczenie się tego, co już wiemy.

6. Obiecaj, że będziecie w ciągłym kontakcie

Rodzice są często nadwrażliwi, dlatego obiecaj im, że będziesz codziennie dzwonił albo wysyłał smsy lub maile. Wysłanie tradycyjnej pocztówki również będzie miłym gestem i pamiątką.

7. Obiecaj dużo zdjęć

Obiecaj, że będziesz robił dużo zdjęć z nowopoznanego miejsca, a doświadczenie, jakie zdobędziesz dzięki nauce za granicą pomoże ci w późniejszej pracy lub na studiach.

Dzięki tym wszystkim poradom powinieneś spokojnie przekonać rodziców do twojego wyjazdu za granicę. Przygoda czeka, spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i ruszaj podbijać świat.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/

ip

fot. materiały prasowe/Sprachcaffe

Słowa kluczowe: rozmowa, temat, propozycja, rodzice, wyjazd
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Akademik czy mieszkanie? Kilka porad dla studenta w 2024 roku

Gdzie najlepiej zamieszkać jako przyszły student?

Zaświadczenie o statusie studenta - komu jest potrzebne i gdzie je zdobyć?
Zaświadczenie o statusie studenta - komu jest potrzebne i gdzie je zdobyć?

Ten dokument jest równie ważny jak legitymacja studencka.

Legitymacja studencka - waÅźne informacje dla nowych studentÃłw
Legitymacja studencka - ważne informacje dla nowych studentów

Zobacz, co musisz wiedzieć o najważniejszym dokumencie każdego studenta.

Polecamy
Ile trwają studia? Poznaj czas trwania różnych kierunków

Człowiek uczy się całe życie, jednak aby zdobyć stopień naukowy, potrzeba na szczęście nieco mniej czasu.

Pakiety na kartę
Pakiety na kartę to idealne rozwiązanie dla studentów. Sprawdź, dlaczego

Wybierając kartę, płacimy tylko tyle, ile faktycznie wykorzystamy.

Polecamy
Ostatnio dodane
Akademik czy mieszkanie? Kilka porad dla studenta w 2024 roku

Gdzie najlepiej zamieszkać jako przyszły student?

Zaświadczenie o statusie studenta - komu jest potrzebne i gdzie je zdobyć?
Zaświadczenie o statusie studenta - komu jest potrzebne i gdzie je zdobyć?

Ten dokument jest równie ważny jak legitymacja studencka.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.