Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Nauka języków. Jak do niej podejść?

2020-12-28 15:33:44 | Warszawa

Poznawanie nowych języków to dzisiaj podstawa zawodowego awansu, sukcesu, przeżywania zagranicznych przygód. Najczęściej na początku skupiamy się na angielskim, z czasem zaś zaczynamy przyswajać sobie kolejne języki – niemiecki, francuski czy hiszpański. Nic dziwnego – im więcej umiemy, tym szersze są nasze horyzonty. Możemy znaleźć lepszą pracę i ubiegać się o wymarzony awans. Jak podejść do nauki języka, by przyswajać go szybko i sprawnie? Podpowiadamy.

nauka języka angielskieg o onlineNowoczesna technologia

Czas do nauki języków podejść inaczej, bardziej nowocześnie. Pomyślmy o niej jako rozwojowej przygodzie, która przybliży nas do jakiegoś celu. Niezależnie od tego, czy zależy nam na zmianie pracy, wyprowadzce do innego kraju czy po prostu swobodnej komunikacji z ludźmi różnych narodowości – umiejętności językowe zawsze nam się przydadzą.

Na początek poszukajmy technologicznych nowinek, które ułatwią nam naukę. Świetnie sprawdzi się w tej roli aplikacja Babbel. To program do nauki języków, w którym lekcje zostały przygotowane przez native speakerów i ekspertów w danej dziedzinie. Możemy tutaj uczyć się naprawdę kompleksowo, jednocześnie przyswajając zasady gramatyki, nowe słówka, jak również tajniki anglo- i niemieckojęzycznej wymowy.

Uczyć można się na różnych poziomach zaawansowania, przyswajać wiedzę na różne tematy. Mamy okazję wybierać w kursach podstawowych i tych na wysokim poziomie lub decydujemy się na naukę słówek przydatnych w podróży, w pracy czy w restauracji. Znajdziemy tu ciekawe i efektywne ćwiczenia z niemieckiego i angielskiego, dzięki którym szybko przyswoimy nową wiedzę.

Język na co dzień

Doskonałą metodą na utrwalenie wiedzy i umiejętności jest przestawienie się w codziennym życiu na używanie nowego języka. Czytajmy czasopisma i książki po angielsku, oglądajmy filmy i programy po francusku, róbmy ćwiczenia z języka niemieckiego w krzyżówkach. Im częściej mamy kontakt z nowym językiem, tym szybciej przyswoimy sobie jego reguły, gramatykę i wymowę.

Wszędzie tam, gdzie możemy, ustawmy język, którego chcemy się nauczyć jako domyślny. Interfejs w telefonie, system bankowy w aplikacji, strony newsowe – źródeł wiedzy jest sporo. Szukajmy ich również na co dzień.

Wymiana językowa

Nic tak efektywnie nie uczy języka, jak rozmowa z drugim człowiekiem. Znajdźmy sobie takiego językowego przyjaciela i korzystajmy z nauki w ramach wymiany językowej. W grupach internetowych bez problemu poznamy kogoś, kto będzie chciał uczyć się języka polskiego w zamian za edukowanie nas w zakresie innego języka. To okazja do edukacji, ale również poznawania nowych, ciekawych ludzi. Tak się tworzą międzynarodowe przyjaźnie!

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com

Słowa kluczowe: program do nauki języków, nauka języków online, język obcy, Babbel
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
rozliczenie PIT przez studenta
Jak wygląda rozliczenie pracującego studenta? Cztery rzeczy, o których trzeba pamiętać

Czy możemy skorzystać z zerowego PIT-u? A może przysługują nam jakieś inne ulgi?

nauka języka angielskiego online
Nauka języków. Jak do niej podejść? Warszawa

Jak podejść do nauki języka, by przyswajać go szybko i sprawnie?

studentka
Znane Ci sposoby nauki są mało efektywne? Odkryj tajniki sprawdzonych metod i błyskawicznie ucz się nowych rzeczy

Prezentujemy garść sprawdzonych sposobów na szybką i skuteczną naukę.

Polecamy
Zobacz, jak napisać zakończenie pracy licencjackiej lub magisterskiej!
Jak napisać zakończenie pracy dyplomowej?

Zobacz, jak napisać zakończenie pracy licencjackiej lub magisterskiej!

Zobacz jakie są zasady przyznawania punktÃłw ECTS.
Co trzeba wiedzieć o punktach ECTS?

Zobacz, jakie są zasady przyznawania punktów ECTS!

Polecamy
Ostatnio dodane
rozliczenie PIT przez studenta
Jak wygląda rozliczenie pracującego studenta? Cztery rzeczy, o których trzeba pamiętać

Czy możemy skorzystać z zerowego PIT-u? A może przysługują nam jakieś inne ulgi?

nauka języka angielskiego online
Nauka języków. Jak do niej podejść? Warszawa

Jak podejść do nauki języka, by przyswajać go szybko i sprawnie?

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!