Dzieje się - Sztuka

Muzeum Karykatury znów otwarte dla zwiedzających

2020-05-26 11:22:00 | Warszawa

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza na ponownie otwarcie już 26 maja. Siedziba przy ulicy Koziej 11 w Warszawie zostanie udostępniona zwiedzającym od godziny 10.30. Bilety można zakupić w kasie w muzealnym kiosku bądź za pośrednictwem strony ewejsciowki.pl. Wprowadzone zostały też nowe zasady zwiedzania.

Muzeum Karykatury

Ponowne otwarcie

Po okresie zamknięcia wszystkich instytucji kultury, gospodarka zostaje powoli odmrażana. Muzeum Karykatury w Warszawie będzie czynne od 26 maja 2020 roku, od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30 – 17.30. Między 13.00 a 14.00 nastąpi przerwa, podczas której zwiedzanie nie będzie możliwe.

W dniu otwarcia udostępnione zostaną wystawy: "Marta Czok. TO nazywasz sztuką?" oraz "Bartłomiej Belniak. Mniej więcej naprawdę.". Goście mogą nabyć bilety na dwa sposoby: w kasie biletowej, znajdującej się w muzealnym kiosku (rekomendowana płatność bezgotówkowa), bądź poprzez portal ewejsciowki.pl

O muzeum

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum powstało w roku 1978, a jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem, był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze.

Nowe zasady zwiedzania

Ze względu na bezpieczeństwo gości i pracowników, zostały wprowadzone zmiany i nowe reguły przebywania w muzeum.

– Po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa nareszcie możemy przyjąć gości w naszych salach wystawowych – mówi Elżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. – Dostosowaliśmy przestrzeń do nowych wymogów sanitarnych, dla bezpieczeństwa zwiedzających zmieniliśmy również zasady zwiedzania ekspozycji – dodaje.

Przede wszystkim, goście muszą nosić maseczki ochronne oraz dezynfekować ręce od razu po wejściu do budynku. Co więcej, możliwe będzie zwiedzanie wyłącznie indywidualne, a w salach muzealnych jednocześnie może przebywać maksymalnie 6 osób, zachowując od siebie dwumetrowy odstęp.

Do odwołania nie będą się także odbywać warsztaty, wykłady, oprowadzania dla grup oraz inne wydarzenia edukacyjne organizowane przez Muzeum. Zwiedzający nie będą mieli możliwości korzystania z dotykowych urządzeń multimedialnych znajdujących się na ekspozycji. Zamknięta pozostanie również szatnia.

Nowy regulamin zwiedzania jest dostępny na stronie: www.muzeumkarykatury.pl.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zachęca również do śledzenia mediów społecznościowych (Faceboook, YouTube), gdzie w ramach akcji #MuzeumKarykaturywsieci udostępniane są wywiady, artykuły i filmy poświęcone sztuce karykatury.

 

JS/ip

fot. materiały prasowe Muzeum Karykatury w Warszawie

Słowa kluczowe: Warszawa, terminy, zasady, koronawirus, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
BoÅźna Wydrowska
Artystyczna Podróż Hestii - znamy laureatki 19. i 20. edycji konkursu

Sprawdźcie, do kog trafiły nagrody z dwóch edycji!

Szał uniesień
"Szał uniesień" Władysława Podkowińskiego - znany obraz, za którym kryje się skandal

Widzieli go prawie wszyscy - czy to na stronach szkolnego podręcznika, czy na koszulce z popularnej sieciówki.

Festiwal Wysokich Temperatur 2021
Festiwal Wysokich Temperatur 2021 - znamy pierwsze szczegóły wydarzenia pod hasłem "Dzieło ognia"

Jak co roku, spotkamy się na licznych pokazach, warsztatach i interesujących wystawach.

Polecamy
Daphnia giving birth
Polak zrobił najlepsze zdjęcie mikroskopowe świata

Fotografia rodzącej dafni autorstwa Marka Misia nagrodzona w konkursie Wiki Science Competition.

WieÅźa Eiffla
Wieża Eiffla nocą, czyli zasady fotografowania zabytków i eksponatów muzealnych

Kilka przydatnych informacji odnośnie tego, co wolno fotografować, nie tylko podczas wakacji.

Ostatnio dodane
BoÅźna Wydrowska
Artystyczna Podróż Hestii - znamy laureatki 19. i 20. edycji konkursu

Sprawdźcie, do kog trafiły nagrody z dwóch edycji!

Szał uniesień
"Szał uniesień" Władysława Podkowińskiego - znany obraz, za którym kryje się skandal

Widzieli go prawie wszyscy - czy to na stronach szkolnego podręcznika, czy na koszulce z popularnej sieciówki.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.