Dzieje się - Sztuka

Muzeum Karykatury znów otwarte dla zwiedzających

2020-05-26 11:22:00 | Warszawa

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza na ponownie otwarcie już 26 maja. Siedziba przy ulicy Koziej 11 w Warszawie zostanie udostępniona zwiedzającym od godziny 10.30. Bilety można zakupić w kasie w muzealnym kiosku bądź za pośrednictwem strony ewejsciowki.pl. Wprowadzone zostały też nowe zasady zwiedzania.

Muzeum Karykatury

Ponowne otwarcie

Po okresie zamknięcia wszystkich instytucji kultury, gospodarka zostaje powoli odmrażana. Muzeum Karykatury w Warszawie będzie czynne od 26 maja 2020 roku, od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30 – 17.30. Między 13.00 a 14.00 nastąpi przerwa, podczas której zwiedzanie nie będzie możliwe.

W dniu otwarcia udostępnione zostaną wystawy: "Marta Czok. TO nazywasz sztuką?" oraz "Bartłomiej Belniak. Mniej więcej naprawdę.". Goście mogą nabyć bilety na dwa sposoby: w kasie biletowej, znajdującej się w muzealnym kiosku (rekomendowana płatność bezgotówkowa), bądź poprzez portal ewejsciowki.pl

O muzeum

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum powstało w roku 1978, a jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem, był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze.

Nowe zasady zwiedzania

Ze względu na bezpieczeństwo gości i pracowników, zostały wprowadzone zmiany i nowe reguły przebywania w muzeum.

– Po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa nareszcie możemy przyjąć gości w naszych salach wystawowych – mówi Elżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. – Dostosowaliśmy przestrzeń do nowych wymogów sanitarnych, dla bezpieczeństwa zwiedzających zmieniliśmy również zasady zwiedzania ekspozycji – dodaje.

Przede wszystkim, goście muszą nosić maseczki ochronne oraz dezynfekować ręce od razu po wejściu do budynku. Co więcej, możliwe będzie zwiedzanie wyłącznie indywidualne, a w salach muzealnych jednocześnie może przebywać maksymalnie 6 osób, zachowując od siebie dwumetrowy odstęp.

Do odwołania nie będą się także odbywać warsztaty, wykłady, oprowadzania dla grup oraz inne wydarzenia edukacyjne organizowane przez Muzeum. Zwiedzający nie będą mieli możliwości korzystania z dotykowych urządzeń multimedialnych znajdujących się na ekspozycji. Zamknięta pozostanie również szatnia.

Nowy regulamin zwiedzania jest dostępny na stronie: www.muzeumkarykatury.pl.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zachęca również do śledzenia mediów społecznościowych (Faceboook, YouTube), gdzie w ramach akcji #MuzeumKarykaturywsieci udostępniane są wywiady, artykuły i filmy poświęcone sztuce karykatury.

 

JS/ip

fot. materiały prasowe Muzeum Karykatury w Warszawie

Słowa kluczowe: Warszawa, terminy, zasady, koronawirus, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
konteksty 2020
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i seanse filmów.

Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!

Muzeum Karykatury
Muzeum Karykatury znów otwarte dla zwiedzających Warszawa

Obowiązują nowe zasady zwiedzania.

Polecamy
Drugi dzień festiwalu Sacrum Profanum 2015 [FOTO]
Drugi dzień festiwalu Sacrum Profanum 2015 [FOTO]

Festiwal Sacrum Profanum. To jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentujemy galerię zdjęć z drugiego dnia festiwalu.

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości

Najważniejszy i największy festiwal żywych rzeźb w Polsce z udziałem artystów z całego świata już 8 czerwca!

Ostatnio dodane
konteksty 2020
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i seanse filmów.

Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!

Konkurs Ziaja