Sztuka
 Joel Meyerowitz. Streetwise

Joel Meyerowitz. Streetwise

  • 2022-07-01, do 2022-07-30
  • 15 zł
  • Leica Store i 6x7 Leica Gallery Warszawa, Ul. Mysia 3, 3p, Warszawa

Opis

Od 1 do 31 lipca 2022 r. w 6x7 Leica Gallery Warszawa będzie można obejrzeć wystawę fotografii Joela Meyerowitza pt. „Streetwise” Meyerowitz to legenda współczesnej fotografii, jeden z prekursorów fotografii ulicznej, który w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku jako jeden z pierwszych uczynił z koloru istotny element swojego artystycznego języka. Prezentowana na Mysiej 3 wystawa, to zestaw pięćdziesięciu fotografii, które pozwalają prześledzić najbardziej znamienny okres twórczości Meyerowitza. Zobaczymy najwcześniejsze, zarówno kolorowe, jak i czarno-białe zdjęcia, wykonane na zatłoczonych ulicach Nowego Jorku. Obejrzymy kadry zarejestrowane podczas rocznej podróży przez Europę w latach 1966-67. I wreszcie - na koniec - przyjrzymy się ikonicznym fotografiom wykonanym w Stanach Zjednoczonych w latach 70 tych, na których kolor ostatecznie zwyciężył nad czernią i bielą.

Joel Meyerowitz (ur. w Nowym Jorku w 1938 r. ) jest jednym z najbardziej znanych fotografów ulicznych swojego pokolenia, pionierem i propagatorem fotografii kolorowej, wpływowym publicystą i nauczycielem. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym Medalu Stulecia Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, wyróżnienia Narodowej Fundacji Sztuki i dwukrotnym stypendystą Guggenheima. Opublikował ponad 30 książek, jest też autorem licznych tutoriali i filmów o fotografii. Jego prace, prezentowane na ponad 350 wystawach na całym świecie, weszły do kolekcji muzeów takich jak MoMA, Whitney Museum of American Art., Tate Modern i wielu innych. Joel Meyerowitz nadal aktywnie fotografuje. Mieszka w Nowym Jorku i w Toskanii.

Polecamy
Ostatnio dodane
Beksiński na Śląsku - wydarzenia towarzyszące w lipcu

Sprawdź, co się będzie działo podczas największego święta Beksińskiego w Tychach!

Mural Disneya w Polsce
Mural Disneya jako aspekt terapeutyczny w Przylądku Nadziei we Wrocławiu

Inicjatywa ma na celu zapewnienie dzieciom w szpitalach komfortu, zbudowanie zaufania oraz zmniejszenie strachu i niepokoju.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.