Sztuka
Niepowtarzalna wystawa dzieł Picassa w Muzeum Narodowym  w Warszawie

Niepowtarzalna wystawa dzieł Picassa w Muzeum Narodowym w Warszawie

  • 2024-01-14
  • Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 17.

fot. Mirra Fesun

Opis

Na ekspozycji, zorganizowanej z okazji 50. rocznicy śmierci artysty oraz objęcia przez Hiszpanię prezydencji Rady Unii Europejskiej, są prezentowane ryciny, ilustracje książkowe oraz niezwykła ceramika, świadectwo ewolucji twórczej Picassa przez kilka dziesięcioleci.

Wystawa została podzielona na cztery sekcje, każda ukazująca inny aspekt artysty. Pierwsza sekcja pozwola zwiedzającym przyjrzeć się refleksji Picassa na temat piękna. Druga sekcja skupia się na jego fascynacji postaciami mitologicznymi, zwłaszcza faunami i centaurami, które uważał za swoje alter ego. Trzecia sekcja prezentuje szeroki wybór prac ceramicznych, ukazujących innowacyjność i pasję artysty. Ostatnia część wystawy poświęcona jest polonikom w twórczości Picassa, pochodzącym z unikatowej kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, często podarowanym przez samego artystę.

To wydarzenie stanowi nie tylko okazję do zagłębienia się w wyjątkowy dorobek Picassa, ale także hołd dla artysty z okazji półwiecza od jego śmierci. Ekspozycja to olśniewająca różnorodność stylów, barw i emocji, ukazując niezwykłą ewolucję artystyczną jednego z najważniejszych twórców XX wieku.

ip

 

Polecamy
Ostatnio dodane
Nowa Praga: Sztuka ulicy w magicznych zakątkach [FOTO] Warszawa

Co to właściwie jest sztuka ulicy?

Festiwalu Światła
3. Festiwal Światła ogłasza Open Call

Impreza odbędzie się w dniach 10–11 maja 2024 w Hevelianum.