Sztuka
Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji

  • 2024-01-17, do 2024-02-25
  • PGE Narodowy, Warszawa

Opis

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji

100 pojazdów za 100 milionów złotych!

Do 25 lutego na PGE Narodowym można zobaczyć superauta i motocykle marzeń, gwiazdy motorsportu oraz prawdziwe ikony popkultury.

Superauta marzeń na wyciągnięcie ręki…

Najdroższe, najszybsze i najrzadsze! Limitowane superauta, a nawet hiperauta wypełnily strefę aut marzeń na Wystawie. Ich ceny i osiągi przyprawiają o zawroty głowy. Hennessey Venom F5 rozpędza się do ponad 500 km/h i kosztuje 11.000.000 zł! Policzcie dobrze zera… Łącznie kilkadziesiąt marzeń na 4 kołach – Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, McLaren i wiele innych. Zamiast ciepłych garaży kolekcjonerów, zimują na Wystawie Inter Cars Ikony Motoryzacji, ciesząc oczy odwiedzających. Miło przyjrzeć im się z bliska, bo najczęściej tylko śmigną lewym pasem.

Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Motorsport rozpala emocje kibiców od początków motoryzacji. Ostatnio cieszy nas coraz więcej również polskich sukcesów. Do Strefy Gwiazd Motorsportu Wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji swoje pojazdy wstawili herosi tacy jak Krzysztof Hołowczyc, czy Rafał Sonik. Główną gwiazdą jest bolid polskich zwycięzców 24h Le Mans, Inter Europol Competition, zamknięty w kapsule czasu. Wciąż pokrywa go brud i pył z wyścigu, a na oponach widać konfetti z mety wyścigu. To unikaty na skale światową, np. bolid F1 Michaela Schumachera, w którym zdobył swój pierwszy (z siedmiu) tytuł mistrzowski Formuły 1! Z dokładnie tego egzemplarza pochodzi nagranie śmiertelnego wypadku Ayrtona Senny. Wielkie nazwiska i historie czekają na Wystawie.

Samochody-ikony popkultury

Znamy je wszyscy. Są gwiazdami filmów, gier a nawet… memów! Organizatorzy docenili wkład motoryzacji w popkulturę i zebrali na PGE Narodowym najlepsze przykłady. W Alei Gwiazd Filmu oprócz aut znanych z filmów Jamesa Bonda i „Szybkich i Wściekłych” spotkamy piękny samochód Marylin Monroe, wehikuł do podróży w czasie z „Powrotu do przyszłości”, ale i polskie legendy – samochód chłopaka z miasta z filmu „Chłopaki nie płaczą”. Przecież „są ważniejsze rzeczy niż Twoje 300 baniek…”. Na przykład dobra zabawa i spełnienie motoryzacyjnych marzeń! Do 25 lutego na PGE Narodowym można je zrealizować. Gotowy plan na ferie?

Atrakcje dla dużych i małych!

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji to atrakcja dla całej rodziny. Starsi mogą powspominać lub wzdychać do swoich motoryzacyjnych marzeń sprzed kilku dekad. Na dzieci czeka strefa zdalnie sterowanych aut R/C z torem terenowym i wyścigowym (dorośli też ustawiają się w kolejce). Każdy może rozwijać swoją pasję i dowiedzieć się więcej czytając opisy aut pełne ciekawostek. Prezentowane ikony skrywają niezwykłe historie, a ich ustawienie na Wystawie nie jest przypadkowe! Szkoda tylko, że nie można się nimi przejechać. Tu z pomocą przychodzi strefa profesjonalnych symulatorów – wybierz swoją ulubioną ikonę i poczuj moc przyspieszenia!

Takie wydarzenie jest tylko raz do roku!

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji do 25 lutego na PGE Narodowym.

Kup bilet na:

www.ikonymotoryzacji.com

Informacje o spotkaniach z gwiazdami „Ikony Motoryzacji LIVE” i ciekawostki o eksponatach znajdziecie na profilach Wystawy:

www.facebook.com/ikonymotoryzacji/

www.instagram.com/ikonymoto/

Polecamy
Ostatnio dodane
Nowa Praga: Sztuka ulicy w magicznych zakątkach [FOTO] Warszawa

Co to właściwie jest sztuka ulicy?

Festiwalu Światła
3. Festiwal Światła ogłasza Open Call

Impreza odbędzie się w dniach 10–11 maja 2024 w Hevelianum.