Wiadomości - Artykuły

Fizjoterapeuta w Warszawie: jak wytypować tych, którzy dojeżdżają do domu klienta?

2022-08-02 11:50:46 | Warszawa

Nie każdą bolesną kontuzję wystarczy posmarować specjalistyczną maścią, a następnie poczekać kilka dni, by uraz przestał nam dokuczać. Czasem trzeba skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. Jak znaleźć tych najlepszych? Jaki jest zakres oferowanych przez nich usług? Między innymi na te pytania odpowiemy w tym artykule!

pomoc fizjoterapeuty

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Kluczowym obszarem ich działania jest leczenie problemów z układem ruchowym. To także specjaliści, którzy skupiają się na rozwijaniu, poprawie lub przywracaniu komfortowego funkcjonowania osoby poszkodowanej, lub chorej.

Wbrew obiegowej opinii, z pomocy fizjoterapeuty korzystają nie tylko osoby, które nabawiły się np. bolesnej kontuzji na siłowni czy górskiej wycieczce. Wybrane techniki fizjoterapeutyczne mogą być też pomocne w łagodzeniu wielu chorób o charakterze przewlekłym.

Można tu wymienić na przykład szereg schorzeń o charakterze autoimmunologicznym, chorób o podłożu reumatoidalnym, a nawet schorzeń neurologicznych. Nie powinno więc dziwić, że najlepsi fizjoterapeuci w Warszawie zwykle są poumawiani ze swoimi pacjentami na długie tygodnie do przodu. Przy szukaniu specjalisty pomoże Ci baza firm ALEO.com gdzie znajdziesz fizjoterapeutów z Warszawy.

To, jak ważna jest ich praca, zostało docenione przez parlament w 2015 roku, kiedy to w Polsce przegłosowano ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Na mocy tego aktu prawnego jest to tzw. samodzielny zawód medyczny. Co może fizjoterapeuta? Zakres kompetencji jest spory. Prawo pozwala mu na prowadzenie takich zabiegów, jak:

●     fizykoterapia,

●     kinezyterapia,

●     masaż.

Może też:

●     przeprowadzać diagnostykę funkcjonalną pacjenta,

●     zlecać wybrane wyroby medyczne,

●     wydawać opinie i orzeczenia o pacjentach,

●     prowadzić działalność naukową doskonalenia zawodowego,

●     zatrudniać na stanowiskach administracyjnych, gdzie wykonuje się czynności związane z organizowaniem świadczeń opieki zdrowotnej.

Ilu fizjoterapeutów działa w Polsce?

Tak duże możliwości otworzyły przed tym zawodem zupełnie nowe perspektywy. Szacuje się, że dziś, w zaledwie siedem lat po przyjęciu ustawy, w Polsce mamy 65 tysięcy fizjoterapeutów. Stopniowo postępuje też w tym fachu specjalizacja.

Bez trudu można wskazać na firmy, które skupiają się np. na fizjoterapii z dojazdem do domu. Tak samo, jak funkcjonują podmioty, które oferują tylko fizjoterapię dla dzieci. Gdzie szukać tych specjalistów?

Warto odwiedzić bazę firm ALEO.com. To ogromny, dostępny za darmo zbiór informacji, gdzie znajdziemy m.in. dane teleadresowe, dzięki którym szybko skontaktujemy się z wybranymi fizjoterapeutami i ustalimy, czy oferują oni usługi, których poszukujemy.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Niestety, ale nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na pytanie o to, ile bierze fizjoterapeuta za godzinę. Każdy przypadek jest inny. Masaż przeciążonego mięśnia na miejscu, u fachowca, na pewno będzie tańszy, niż długotrwała rehabilitacja z dojazdem do pacjenta.

Można jednak zaobserwować pewną rozbieżność w cenach za godzinę między dużymi a średnimi i małymi miastami. W takich ośrodkach, jak Warszawa, Poznań, czy Aglomeracja Śląska, średnia cena za godzinę zbliża się już do około 150 złotych.

W mniejszych miejscowościach, za ten sam czas pracy fachowca zwykle zapłacimy między 90 a 100 PLN. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to cena za podstawową usługę. Jeśli specjalista musiał użyć w pracy np. lasera, czy pola magnetycznego, to jest dość prawdopodobne, że kwota, jaką zapłacimy, będzie o wiele wyższa.

Artykuł Partnera

fot. freepik

Słowa kluczowe: fizjoterapeuta z dojazdem, fizjoterapeuta oferta, pomoc, usługi, zabiegi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
zdjęcia z wakacji
Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie. Co wolno publikować?

Ma znaczenie kto robił zdjęcie oraz co na nim uwieczniono.

wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Polecamy
Zabawa 13-letniego Chińczyka przerodziła się w tragedię.
Młody Chińczyk zginął po wystawieniu głowy przez szyberdach [WIDEO +18]

Zabawa 13-letniego Chińczyka przerodziła się w tragedię.

Koń w stajni
Konie wyścigowe kontra Męskie Granie we Wrocławiu

Czy głośna muzyka jest niebezpieczna dla koni?

Ostatnio dodane
zdjęcia z wakacji
Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie. Co wolno publikować?

Ma znaczenie kto robił zdjęcie oraz co na nim uwieczniono.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.