Wiadomości - Artykuły

Jak wybrać tani internet w Warszawie?

2018-01-24 08:52:40 | Warszawa

Szybkość transferu danych, limity, cena, usługi dodatkowe, czy długość trwania umowy to elementy, na które Klienci najczęściej zwracają uwagę przy wyborze najlepszej dla siebie oferty Internetu. Dostawcy zarówno Ci działający na terenie całego kraju jak i lokalni oferują rozmaite pakiety w różnych opcjach i konfiguracjach. Aby ułatwić zadanie, poniżej przedstawiamy porównania najważniejszych parametrów usług oferowanych przez dostawców Internetu na terenie Warszawy.

Jak wybrać tani internet w Warszawie?

Internet stacjonarny w Warszawie – jak wybrać ?

Zestawienie ofert ultraszybkiego internetu oferowanego w Warszawie:

Zestawienie ofert popularnej prędkości 100 Mb/s oferowanych przez poszczególnych dostawców.

Internet Orange LOVE 600 Mb/s to wysoka prędkość transferu przy jednoczesnym braku limitu danych. Oferta Orange przy zobowiązaniu na 24 miesiące kosztuje 99,99 zł/m. Abonent nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z aktywacją. Internet dostarczany jest do mieszkania Klienta kablem światłowodowym. Ultraszybkie Wi-Fi jest możliwe dzięki najnowszemu routerowi Orange FunBox 3.0. DLNA pozwala z kolei na współdzielenie zasobów multimedialnych tj. zdjęcia, video czy muzyka w ramach sieci domowej. W tym celu należy podłączyć dysk zewnętrzny lub pendrive do modemu, a zarządzanie routerem ułatwi aplikacja Mój FunBox.

Dla osób, którym nie jest potrzebna tak duża prędkość, Orange proponuje także Internet 100 Mb/s za 69,99 zł z darmową aktywacją przy umowie na 24 miesiące.

UPC oferuje Klientom Internet Fiber Power 500 Mb/s. Miesięczny koszt to 89,99 zł przy umowie na 2 lata. Co ważne oferta nie obejmuje limitu danych, a aktywacja to jednorazowy wydatek rzędu 59,90 zł. Usługa doprowadzana jest do mieszkania przy użyciu kabla koncentrycznego. UPC ma także dla Klientów Internet o prędkości 120 Mb/s za 59,99 zł. Umowa podpisywana jest również na 24 miesiące, a jednorazowa opłata aktywacyjna to 59,90 zł

W ramach oferty  Klient otrzymuje router Wi-Fi, a do wyboru ma również dodatkowe opcje tj. HBO GO na 12 miesięcy za 30 zł miesięcznie. Pierwsze 2 miesiące są darmowe. W przypadku nie zawierania umowy stawka miesięczna się nie zmienia, ale darmowy jest tylko pierwszy miesiąc. Kolejnym dodatkiem jest Telewizja na Start, którą Abonent otrzymuje w gratisie. Dla osób dbających o bezpieczeństwo UPC oferuje dodatkowo pakiet Bezpieczeństwa UPC na 3 urządzenia za 9 zł miesięcznie, z wyjątkiem pierwszego miesiąca, który jest bezpłatny.

Vectra ma dla swoich Klientów superszybki Internet w postaci Oferty Specjalnej! Internet 600 Mb bez ograniczeń w postaci limitu danych. Miesięczny koszt to 59,90 zł. Uwzględnić należy jednorazowy wydatek rzędu 49,00 zł na aktywację. To warunki oferowane przy umowie zawieranej na 24 miesiące. W pakiecie znajduje się także router umożliwiający połączenie po sieci WiFi. Vectra przygotowała ponadto kilka dodatków, wśród których znajdują się HBO GO za 20 zł miesięcznie, serwis muzyczny GO On za 4,99 miesięcznie oraz pakiet Bezpieczny Internet Vectra F-Secure za 6,90 zł miesięcznie, do wykorzystania na 2 urządzenia.  

Inną opcją proponowaną przez Vectrę może być Internet 100 Mb/s. Wówczas miesięczna opłata przy umowie zawieranej na 2 lata, wynosi 49,90 zł. Podobna, bo 49,00 zł, jest jednorazowa opłata aktywacyjna.

Konkurencyjną ofertę bez limitu danych przygotowała także Netia – OfertaGigaDom MAX 900 Mb/s. Przy umowie na 2 lata miesięczny koszt wynosi 89,90 zł. Uwzględnić należy również 29,00 zł, czyli  jednorazową opłatę aktywacyjną. Oferta przewidziana jest dla nowych Klientów i realizowana jest w technologii HFC po kablu koncentrycznym. Klienci mają do wyboru także dwie opcje dodatkowe, czyli HBO GO za 25 zł miesięcznie, z tym, że pierwszy miesiąc kosztuje tylko 1 zł lub serwis muzyczny GO ON za 5 zł miesięcznie.

Jednym z lokalnych dostawców Internetu jest JMDI, który proponuje Internet 1000 Mb/s bez jakichkolwiek ograniczeń transferu danych. Miesięczna opłata wynosi 110,00 zł, a koszty aktywacji to zaledwie 2,00 zł. Podane stawki obowiązują przy umowie na 24 miesiące. Co ważne oferta dotyczy wyłącznie Internetu w blokach mieszkalnych. Internet doprowadzany jest do nich w technologii światłowodowej FTTH.

Innym lokalnym operatorem jest Tel-Kab. Oferowana prędkość Internetu Plus to 666 Mb/s bez limitu danych. Przy 24 miesięcznej umowie, opłata wynosi 149,00 zł, a koszty aktywacji to tylko 1 zł. Klient otrzyma router za niewielką dopłatą. Przy umowie na 2 lata wynosi ona 8 zł miesięcznie, umowa na rok to 12 zł miesięcznie lub 15 zł przy umowie na pół roku. 

JJS z kolei m do zaoferowania Internet ActiveNET 120 Mb/s przy opłacie miesięcznej 65,00 zł. Opłata aktywacyjna wynosi od 2 zł i ustalana jest indywidualnie z Klientem.

Internet domowy LTE

Jeżeli nasza lokalizacja nie jest w zasięgu operatorów kablowych to warto zapoznać się z ofertami domowego internetu w technologii LTE. Największą prędkość przesyłu danych – 225 Mb/s - oferuje Orange w cenie 69,99 zł. Umowa zawierana jest na 24 miesiące, a koszt aktywacji to 49,99 zł. Internet o prędkości 150 Mb/s znajduje się w ofercie Play (59,99 zł + 39,00 zł opłata aktywacyjna), Plusa (104,99 zł + 9,00 opłata aktywacyjna) oraz Cyfrowego Polsatu (69,99 zł + 1 zł opłata aktywacyjna). Cyfrowy Polsat w cenie dodatkowo oferuje IPLA przez 3 miesiące. Play ma do zaoferowania dostęp do PLAY NOW, a Plus zapewnia router z Wi-Fi. Ofertę internetu dla domu ma także T-Mobile. To nielimitowany Internet o prędkości 60 Mb/s za 55,00 zł miesięcznie i tylko 1 zł kosztów aktywacyjnych, a także router z Wi-Fi w cenie.

Którą ofertę na Internet w Warszawie wybrać?

Wybór najlepszej oferty nie jest łatwy. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto wziąć pod uwagę szereg czynników i przed dokonaniem wyboru porównać oferty pod kątem szybkości, ceny, długości zobowiązania oraz czy wybrany przez nas operator dostarcza usługi w naszej okolicy? Aby to sprawdzić, wystarczy wejść do serwisu PanWybierak.pl (https://panwybierak.pl) lub porozmawiać z doradcą pod numerem infolinii 22 122 33 44

Artykuł Zewnętrzny

Słowa kluczowe: Vectra, UPC, Orange internet, WiFi, panwybierak.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
zdjęcia z wakacji
Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie. Co wolno publikować?

Ma znaczenie kto robił zdjęcie oraz co na nim uwieczniono.

wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Polecamy
Thomas Schaefer
Koronawirus: Niemiecki minister finansów rzucił się pod pociąg

Thomas Schaefer prawdopodobnie nie wytrzymał presji społecznej.

Zobacz, ile kosztuje miesięczne wynajęcie magazynu self storage!
Ile kosztuje self storage?

Zobacz, ile kosztuje miesięczne wynajęcie magazynu self storage!

Ostatnio dodane
zdjęcia z wakacji
Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie. Co wolno publikować?

Ma znaczenie kto robił zdjęcie oraz co na nim uwieczniono.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.