Wiadomości - Artykuły

Kosmiczna wystawa "Cosmos Discovery Space Exhibition" po raz pierwszy w Polsce

2021-08-18 13:28:12 | Warszawa

Jedna z największych na świecie wystaw kosmonautyki "Cosmos Discovery Space Exhibition" po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. Zobaczyć ją będzie można w Warszawie od 15 września do 31 października 2021 roku.

Cosmos Discovery Space ExhibitionCosmos Discovery w Warszawie

„Cosmos Discovery” - jedna z największych na świecie wystaw prezentując tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos już 15 września otworzy swoje podwoje w Warszawie. Ekspozycję powstałą we współpracy z amerykańską agencją NASA, Cosmosphere Museum, Polską Agencją Kosmiczną oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN będzie można obejrzeć w warszawskim Muzeum Nowa Praga, przy ul. Jagiellońskiej 82A.

Co zobaczymy?

Dzięki specjalnej koncepcji zwiedzający zostaną wciągnięci w historię tak, jakby sami rozpoczęli podbój wszechświata. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie. Do tej pory zobaczyły ją już miliony zwiedzających. Ekspozycję można było obejrzeć m.in. we Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach a także Arabii Saudyjskiej.

Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA na wystawie będą pokazane także eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział Polska. Na powierzchni ponad 3’000 m2 będzie można zobaczyć oryginalne części promów kosmicznych, stacje orbitalne oraz same statki kosmiczne.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Między innymi będzie można wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz. Specjalna galeria została poświęcona podbojowi Księżyca i misjom Apollo. Można zobaczyć między innymi odrzut silnika rakietowego Saturn V i Apollo 11.

W pozostałych galeriach prezentowane są także wszystkie amerykańskie promy kosmiczne oraz prom rosyjski, a także najnowsze projekty NASA, Space X oraz innych agencji i firm prywatnych, których celem jest skolonizowanie Księżyca, a następnie pilotowanie lotu na Marsa. Nie zabraknie także czegoś dla miłośników mocnych wrażeń. W interaktywnym COSMOS CAMP uczestnicy będą mogli doświadczyć wymagającego treningu astronautów oraz najnowocześniejszej technologii 3D.

- Wystawa „Cosmos Discovery” to jedna z niewielu dostępnych na świecie tego typu ekspozycji. Każda edycja spotkała się ze świetnym przyjęciem zarówno mediów, odwiedzających, jak i specjalistów. Jest to wystawa, która posiada wyjątkowy walor edukacyjny, a jednocześnie pokazująca całą historię ludzkiego pędu do gwiazd. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że udało nam się sprowadzić wystawę do Polski. Po ekspozycjach we Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach czy także Arabii Saudyjskiej możemy pokazać tę unikalną wystawę Polakom - podkreśla Anna Czerniejewska, PR Manager JVS Group.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Warszawa, zwiedzanie, eksponaty, termin, wrzesień 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Odkryj kosmiczną zagadkę [0]
    Astrola
    2021-09-27 14:40:54
    Bilet dla dorosłego, bez zniżek wynosi 60 zł. Za dodatkowe atrakcje VR trzeba dopłacić. Za każdą oddzielnie. Dużo zwiedzania, dużo treści. Można wejść do kokpitu statku i zważyć swój ciężar na Słońcu i innych planetach Układu. Nie mam złej wagi. Muszę tylko wyprowadzić się z Ziemi. Dla dzieci jest plansza, na której w kolejnych salach zbierają pieczątki. Byłam światkiem brutalnej bitwy o nie, gdyż bąbelki nie uznają stania w kolejce, więc przeżyje tylko najsilniejszy. Można też nabyć pamiątki, np. posiłek astronauty w postaci waniliowego ciasteczka za jedyne 40 zł. I tylko nie rozumiem czemu na wejściu, gdy nudząc się w tłumie oczekujących na wpuszczenie (bo covid wciąż jest w modzie, ale ostrożny dystans się znudził), czytamy ze ściany nazwy ciał niebieskich i wszystkie są po polsku, a jeden Jowisz jest nieprzetłumaczonym Jupiterem? Astro - zagadka, bo przecież nie brak kompetencji na samym starcie wystawy.
Zobacz także
Game Dev Fest 2024
Game Dev Fest 2024: Rozpoczynamy 10. edycję z wielkim entuzjazmem!

Organizuje Koło Naukowe Twórców Gier "Polygon".

17. edycja Young Design 2024: rozstrzygnięcie konkursu i nagrody [FOTO]

Konkurs Young Design to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla młodych projektantów w Polsce.

Polecamy
Śmierć Dominika Kaczora
Dominik Kaczor nie żyje. Klub piłkarza pomoże rodzinie w sprowadzeniu ciała do kraju

Tragiczny finał poszukiwań sportowca, który zaginął w Holandii.

Ravehard: Magiczna Gra Karciana - polska planszówka szturmem zdobywa serca fanów!

Polski gamedev i crowdfunding mają się dobrze. Zapraszamy do zapoznania się z jednym z najciekawszych, aktualnych projektów polskiej sceny planszówek!

Polecamy
Ostatnio dodane
Game Dev Fest 2024
Game Dev Fest 2024: Rozpoczynamy 10. edycję z wielkim entuzjazmem!

Organizuje Koło Naukowe Twórców Gier "Polygon".

17. edycja Young Design 2024: rozstrzygnięcie konkursu i nagrody [FOTO]

Konkurs Young Design to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla młodych projektantów w Polsce.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.