Wiadomości - Artykuły

Kredyt gotówkowy i jego charakterystyka

2020-10-15 09:39:11 | Warszawa

Kredyt gotówkowy jest bezsprzecznie najpopularniejszym produktem bankowym, z którego każdego roku tak chętnie korzystają Polacy. Dziwić się temu kompletnie nie można, wciąż rosnące koszty uniemożliwiają nam realizację celów bez dodatkowego wsparcia finansowego. Z kolei sam kredyt gotówkowy cechuje się wieloma udogodnieniami w porównaniu z innymi produktami bankowymi. Już teraz dowiedz się o nim wszystkiego, co najważniejsze!

Kredyt gotówkowyPrzed rozpoczęciem procedury starania się o kredyt gotówkowy warto dokładnie zapoznać się z jego wymaganiami, a także obowiązkami, jakie na nas spadną. Cel ten bezsprzecznie pomogą nam osiągnąć specjaliści ze strony FinansowySupermarket - https://www.finansowysupermarket.pl/kredyt-gotowkowy. Korzystanie z wiedzy innych powodem do wstydu nie jest, bynajmniej: może się to okazać kluczowe w finalnym rozrachunku...

Kredyt gotówkowy – wymagania

Kredyt gotówkowy jest stosunkowo prostym kredytem do uzyskania. Jego wymagania nie są wygórowane, co jednak nie znaczy, że nie ma ich wcale. Podstawą jest wiek kredytobiorcy, który najczęściej musi wynosić 21 lat (choć można również spotkać oferty przygotowane od 18. roku życia). Co więcej, należy przedstawić odpowiednią zdolność kredytową, od której zależeć będzie wysokość uzyskanego kredytu, a także jego dokładne warunki. Musimy więc posiadać stały dochód. Co więcej, kredytobiorca to obywatel RP, osoba fizyczna, która ma konto osobiste w jednym z polskich banków.

Nieoceniona zaleta

Jako jedną z największych zalet kredytu gotówkowego, wskazywaną przez klientów, jest brak konieczności podawania, na jaki cel go przeznaczymy. W praktyce oznacza to tyle, że uzyskanym kapitałem dysponujemy dowolnie, a bank na żadnym etapie nie będzie nas z tego rozliczał. Jest to więc zupełnie odwrotna sytuacja jak w przypadku innych usług bankowych, np. kredytu hipotecznego.

Wysokość kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się dość krótkim okresem kredytowania. Średnio trwa on kilka lat, jednak zdarzają się i spłaty rozłożone na dziesięć lat. Jak się więc można domyślić, również i kwoty nie są zbyt wysokie, choć i to potrafi być złudne. Jeśli przyjrzymy się statystykom, szybko zauważymy, że kredyty gotówkowe udzielane są nawet na kilkaset złotych. Jednakże po drugiej stronie piramidy widnieją kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Wyraźnie więc widzimy, że obowiązuje spora dowolność. Miejmy jednak świadomość, że im wyższa kwota kredytu, tym musimy posiadać lepszą zdolność kredytową. Wysokie kwoty nie będą dostępne dla wszystkich.

Ranking kredytów gotówkowych

Jak jednak znaleźć idealny kredyt gotówkowy, który będzie dla nas najbardziej opłacalny? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele Polaków chcących skorzystać z tej usługi. Nieocenioną pomocą okazują się być rankingi kredytów gotówkowych, które zaledwie w kilka chwil nakierunkują nas w stronę konkretnego banku. Naszym zadaniem jest jedynie podanie, jaka kwota nas interesuje, a także jak długi okres spłat. Otrzymane wyniki uwzględniają cały szereg wartości, w tym oprocentowanie, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), a także całościowy koszt, jaki wiąże się z zaciągnięciem kredytu. Ważne jednak, żeby weryfikacji dokonywać regularnie. Rynek ulega częstym zmianom, może się więc pojawić zupełnie nowa oferta, która jest znacznie korzystniejsza od tej, którą wybraliśmy w pierwszej kolejności. A przecież w największym stopniu zależy nam na zadowoleniu.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
zakupy sklep pandemia
Pandemia a postawy konsumenckie w Polsce. Jak teraz robimy zakupy?

Poznajcie wnioski z raportu "Świadomy konsument".

strajk kobiet 2020
Moje ciało, moja sprawa! Trwają protesty kobiet w całej Polsce [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobaczcie fotorelacje ze strajków kobiet w Polsce!

domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Polecamy
KyoAni - pożar studio tworzącego anime. Są ofiary

Budynek w którym pracują autorzy wielu kultowych japońskich animacji został podpalony. Sprawca został zatrzymany, liczba ofiar rośnie.xx

Bon turystyczny 1000 plus. Dla kogo pieniądze na wakacje od rządu?

Poznaj plany polskiego rządu na pobudzenie branży turystycznej!

Polecamy
Ostatnio dodane
zakupy sklep pandemia
Pandemia a postawy konsumenckie w Polsce. Jak teraz robimy zakupy?

Poznajcie wnioski z raportu "Świadomy konsument".

strajk kobiet 2020
Moje ciało, moja sprawa! Trwają protesty kobiet w całej Polsce [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobaczcie fotorelacje ze strajków kobiet w Polsce!

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.