Informacje, newsy
Cavaliada Warszawa 2021 - dzień czwarty

Cavaliada Warszawa 2021 - dzień czwarty

  • 2021-11-14
  • Torwar, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 22.

fot. Olga Pawuła

Opis

Grand Prix na CAVALIADZIE w Warszawie rozstrzygnięte!

Najważniejszy konkurs kończącej się dziś CAVALIADY to oczywiście niedzielne Grand Prix, będące kwalifikacją do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, w którym zawodnicy walczyli także o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). 

Konkurs Grand Prix o randze CSI2*-W z rozgrywką (140-160 cm) o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Grupy MTP to najtrudniejszy i najważniejszy konkurs skokowej części CAVALIADY. Rozegrał się on w niedzielne popołudnie 14 listopada. W sumie wystartowało w nim 40 zawodników, w tym 18 reprezentujących Polskę. Ostatecznie w rozgrywce kibice zobaczyli Zoltána Czékusa z Węgier na 10-letniej klaczy Disco oraz Jarosława Skrzyczyńskiego na 8-letnim wałachu Quick Step. – Nie spodziewałem się, że parkur podstawowy będzie aż tak trudny. Przeszkody powędrowały dość wysoko, konie zatem miały co robić, a dystanse były takie do galopowania – powiedział Jarosław Skrzyczyński. Mimo, iż Jarosław Skrzyczyński i Quick Step wywalczyli bardzo dobry czas (41,88) to zaliczyli jedną zrzutkę. Warto jednak dodać, że to pierwsze takie Grand Prix 8-leniego wyhodowanego w Stadninie Kunowo Quick Stepa.

Ostatecznie konkurs Grand Prix wygrali w fenomenalnym stylu pochodzący z Węgier Zoltán Czékus i jego koń Disco (czas przejazdu 48,23).

Zoltán Czékus, podobnie jak jego rywal, również przyznał, że parkur podstawowy był dość trudny, głównie ze względu na wysokość przeszkód. – Mój koń ma dość obszerny galop i trudniej jest mi ją prowadzić w hali. Disco to klacz z dużą potęgą skoku, jest trochę wrażliwa, ale zawsze do końca walczy o zwycięstwo dla swojego jeźdźca – podkreślił. I dodał, że na CAVALIADZIE jest po raz drugi. – To wspaniałe zawody, z bardzo dobrymi parkurami i przyjazną atmosferą – podsumował Zoltán Czékus. Warto dodać, że na miejscu trzecim i czwartym również uplasowali się Polacy – Adam Grzegorzewski na 8-letniej klaczy Stakata oraz Tomasz Miśkiewicz na 8-letniej Velvet Lazar.

W rankingu CAVALIADA Tour prowadzi zwycięzca piątkowej dużej rundy Aggelos Touloupis z Grecji, który w Grand Prix zajął miejsce piąte. Drugi jest Jarosław Skrzyczyński, a trzeci Zoltán Czékus.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
MediaMarkt przysiady
Klienci MediaMarkt zrobili 100.000 przysiadów, by pomóc potrzebującym dzieciom!

Dobiegła końca ogólnopolska akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.