Teatr
Mojo Mickybo

Mojo Mickybo

  • 2017-02-11, do 2017-02-12
  • Teatr Powszechny, Warszawa

Opis

11 i 12 lutego w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędą się pokazy specjalne spektaklu „Mojo Mickybo” w reżyserii Wiktora Rubina. To napisana błyskotliwym językiem opowieść o przyjaźni dwóch chłopców: Mojo i Mickybo. Opowieść, której tłem są zamieszki w Belfaście lat siedemdziesiątych. „Dwaj chłopcy, dwaj wspaniali chłopcy...” w świecie nienawiści, zdrady i przemocy próbują obronić swój świat, świat dziecięcej wrażliwości. Nie jest to historia o wkraczaniu w dorosłość, lecz o chwili, w której dorosłość brutalnie wkracza w nasze życie. Na scenie występuje tylko dwóch aktorów, którzy prowadząc opowieść pełną zwrotów akcji, grając parę tytułowych bohaterów i dwunastu innych postaci, stwarzając wiele miejsc akcji, pozwalają nam przyjrzeć się światu oczami dziecka. Scenę wypełnia dynamiczna, wartka akcja, a reszta dzieje się w wyobraźni widza.

„Mojo Mickybo” od premiery w 2006 roku cieszy się uznaniem widzów i krytyków. Podczas 41. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” zdobył Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę Publiczności oraz nagrodę ministra kultury, a aktorzy grający w spektaklu (Grzegorz Falkowski i Paweł Niczewski) otrzymali nagrodę dziennikarzy. Spektakl otrzymał również Grand Prix za adaptację, reżyserię i wykonanie spektaklu podczas V Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, a także uzyskał tytuł wydarzenia artystycznego XIII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Mapa

Ostatnio czytane
Opera, jakiej jeszcze nie było
Opera, jakiej jeszcze nie było Warszawa

Śpiew, taniec, gra aktorska - jednym słowem widowisko na najwyższym poziomie.

TKM
TKM Warszawa

Uderzenia gorąca, niedotrzymywanie moczu, wahania hormonalne, tycie, itd. itp. Brzmi strasznie i jest straszne. Nie ma innego wyjścia, jak rozłożenie śmiechem życia na łopatki.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!